Ідея відновлення “Великої Румунії” – черговий прокремльовський проект під чужим “прапором”

ідея відновлення великої Румунії фото

Останнім часом російська пропаганда починає активно розкручувати на теренах Інтернету божевільну ідею відновлення “Великої Румунії”.

А робить вона це для того, щоб відволікти світ від військових злодіянь в Україні та зіпсувати дружні відносини українців з румунами. Які, до речі, на тлі російсько-української війни, зміцнились, адже Румунія виступає союзником України, що не може подобатись країні – агресору.

Загалом, росія з початком вторгнення намагається переконати, що всі сусіди України мають до неї територіальні претензії, а тема “Великої Румунії” – актуальна як ніколи.
На тлі ослаблення війною, вони можуть скористатися сьогоднішньою ситуацією, і вирішити її з користю для себе. Тоді Україна буде поділена, і кожен зможе відщипнути собі ласий шматочок з території.
Але, звісно, що вся ця прокремлівська маячня, позбавлена здорового глузду, не має підтримки в офіційних колах дружньої до нас Румунії.
Країна – сусід, яка є членом Євросоюзу та НАТО, вже давно висловила свою тверду позицію в тому, що підтримує суверенітет та територіальну цілісність України.
Варто наголосити, що у свій час Румунія стала першою державою ЄС, яка ратифікувала Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Між Україною та Румунією у 1997 році підписано Договір про дружбу, співробітництво і добросусідство, який і визначає основу міждержавних відносин.
І що важливо – Румунія офіційно засудила повномасштабне вторгнення рф на територію незалежної держави та агресію росії проти України.
Втім, не можна замовчувати той факт, що в цій країні все ж таки існують внутрішньополітичні кола, які виступають за відновлення “Великої Румунії”. Проте вони переважно маргінальні та серйозно не сприймаються тамтешнім суспільством.
Історично “Велика Румунія” була утворена в результаті Першої світової війни, і проіснувала до 1940 року, та займала дуже великі території, які нині є частиною України. Мова йде про землі з компактним проживанням етнічних румунів, і не тільки.
Що стосується Закарпаття, то воно було, є і буде непохитною частиною України. Етнічні румуни, що проживають у краї, а їх є майже 5 відсотків від загальної кількості в Україні, навіть у страшному сні не можуть уявити себе в складі іншої держави.
Закиди про “Велику Румунію” – настільки недолугі прокремльовські фейки, що на них тут просто ніхто не реагує.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *