Товарообіг через зону діяльності Закарпатської митниці перевищив 60 мільярдів гривень

Товарообіг через зону діяльності Закарпатської митниці перевищив 60 мільярдів гривень фото

На сьогодні у зоні діяльності Закарпатської митниці акредитовано 6 952 учасники ЗЕД. Понад 18% із них активно здійснювали зовнішньоторговельні операції впродовж січня-квітня 2024 року. В порівнянні з минулорічним аналогічним періодом кількість акредитованих суб’єктів ЗЕД збільшилася на 599 підприємств.

За перші 4 місяці 2024 року закарпатські митники оформили майже 48 тисяч митних декларацій, з яких у режимі імпорт – майже 30 тисяч, експорт – понад 17 тисяч та транзит – 874 МД.

Цьогорічна загальна вартість імпорту за вказаний період перевищила 50 млрд. грн., що на 47% більше за торічний показник (26,4 млрд. грн). В основному товари імпортували з таких країн Євросоюзу, як: Чехія, Словаччина, Угорщина, Італія; Німеччина, Польща, Австрія та інші.

Найбільше в Україну імпортували: засоби наземного транспорту, котли, машини, обладнання і механічні пристрої, їх частини; електричні машини та обладнання; апаратура для запису, в т.ч. і телевізійна; папір і картон; вироби з паперової маси; чорні метали; пластмаси, полімерні матеріали та вироби з них тощо.

Загальна вартість експорту наблизилась до 11 млрд. грн. Особливо вітчизняний товар потребували: Німеччина, Італія, Угорщина, Румунія, Чехія, Австрія, Франція та ін.

В основному експортували: насіння і плоди олійних рослин, інше насіння; зернові культури; деревина і вироби з неї, деревне вугілля; меблі; постільні речі, матраци, матрацні основи, диванні подушки та аналогічні набивні речі меблів, світильники; вироби з чорних металів; залишки і відходи харчової промисловості; готові корми для тварин; цукор і кондитерські вироби з нього.

Пресслужба Закарпатської митниці

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *