Закарпаття отримало дороговартісне медобладнання та медикаменти від Угорщини

Закарпаття отримало дороговартісне медобладнання та медикаменти від Угорщини фото

Чергову партію гуманітарної допомоги Закарпаття отримало від Угорщини. Цього разу йдеться про 5 апаратів штучної вентиляції легень, 7 шприцевих насосів Medcaptain MP30 та Emind S7, а також 500 шт. препарату дексаметазону Deexa-Ratiopharm.

Загальна сума гуманітарного вантажу становить 37 млн форинтів. Отримувач допомоги – Закарпатська обласна клінічна лікарня ім. А. Новака.

Передача гумвантажу відбулася на території лікарні за участі керівництва Закарпатської ОВА та Генерального консульства Угорщини в Ужгороді.

Закарпаття отримало дороговартісне медобладнання та медикаменти від Угорщини

«Навесні до нас надійшло звернення, яке було оформлене головою Закарпатської ОВА Віктором Микитою про те, що є певні медичні засоби в яких є велика потреба. Був надісланий список необхідного медичного обладнання та медикаментів. Угорський уряд розглянув це, і прийняв позитивне рішення. Тож нам вдалося надати необхідну допомогу. Сьогоднішня постача є одним з елементів гуманітарної допомоги, яку Угорщина надає протягом двох років війни Україні. Зокрема надавалося багато медичного обладнання, як сьогодні – ми передаємо високовартісне медобладнання та медикаменти. Також Угорщина активно організовує відпочинок та оздоровлення для українських дітей», – розповів Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаї.

Закарпаття отримало дороговартісне медобладнання та медикаменти від Угорщини

Зі свого боку перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький подякував угорським партнерам за постійну підтримку.

«Угорщина допомагає нам постійно. Сьогоднішній захід цьому підтвердження. До війни, у той важкий, ковідний, час нам надали близько 110 тисяч доз вакцин. Коли розпочалася війна гуманітарна допомога трохи змінила свій характер. В хід пішли вже ті речі, в гуманітарному напрямку, які потрібні, щоб зупинити ворога. В перші дні війни нам привезли апарати ШВЛ. Зараз це також апарати штучної вентиляції легень та медикаменти, за що ми щиро вдячні», – наголосив Мирослав Білецький.

Закарпаття отримало дороговартісне медобладнання та медикаменти від Угорщини

Варто зазначити, що медобладнання та медикаменти залишаться Закарпатській обласній лікарні ім. Новака, де також лікується чимало військовослужбовців.

«В лікарні багато пацієнтів отримують хірургічне втручання, в тому числі й військові. Покращення якості медичної допомоги та якості введення наркозу є завжди актуальним. Тож все обладнання буде розташоване в операційних, де проводять серйозні операції. Тому ми дуже потребуємо подібної гуманітарної допомоги, яка буде використана за призначенням нашим закладом», – зауважив головний лікар Закарпатської обласної лікарні Юрій Яцина.

Голова Закарпатської обласної ради Роман Сарай зазначив, що подібна допомога у час війни є важливою не тільки для Закарпаття, але й для всієї України.

Закарпаття отримало дороговартісне медобладнання та медикаменти від Угорщини

«Ми пам’ятатимемо, як у найскладніші часи – на початку війни, Угорщина у себе прихистила десятки тисяч українців. Ми вдячні за транзитний коридор для сотень тисяч біженців з України, які рятувались від війни й обрали для себе безпечне життя в інших європейських країнах. Вдячні за численні гуманітарні вантажі: з генераторами, павербанками, зарядними станціями, побутовою технікою, харчами, медикаментами. Вдячні також за дітей, яких Угорщина приймає на оздоровлення, за лікування поранених українських військових та дітей, а також за всю іншу допомогу», – наголосив Роман Сарай.

Закарпаття отримало дороговартісне медобладнання та медикаменти від Угорщини

Варто додати, що Угорщина допомагає в багатьох інших сферах, окрім гуманітарної допомоги. Зокрема, в оздоровленні дітей та родин із Закарпаття та Сходу, у відбудові шкіл та садочків, і в підтримці ВПО. Тільки минулого року Угорщина взяла на оздоровлення 2000 українських дітей. Програма продовжуватиметься і цього року.

Христина БІКЛЯН

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *