Закарпатські журналісти стали переможцями медіа-фестивалю (ВІДЕО)

Закарпатські журналісти стали переможцями фото

У Паличі, що в сербському краї Воєводина, відбувся традиційний огляд телевізійних фільмів ім. Кароя Ковша. Працівники телеканалу «ТВ 21 Унґвар», як і минулого року, досягли на цьому медіа-фестивалі значних результатів, інформує Kárpátalja hetilap.

Захід відкрила Аніта Алторяї, генеральна директорка угорського державного мовника Duna Média, яка пригадала імена померлих минулого року колег, а також державного секретаря з питань національної політики Угорщини Арпада Яноша Потапі, який регулярно відвідував фестиваль.
Відтак голова правління опікунської ради угорського суспільного мовника Ласло Балог зазначив, що протягом останніх років угорські суспільні ЗМІ успішно виконують свою місію – сприяють єдності угорського медіапростору в Карпатському басейні.

Директор Pannon RTV Іштван Боджоні високо оцінив понад 30-річну розбудову мережі угорських суспільних мас-медіа, яку вважає надзвичайно цінною.

Очільник Союзу угорців Воєводини Балінт Пастор наголосив, що політичне представництво дуже важливе для збереження національних меншин. Робота суспільних мовників, за його словами, також має велике значення в цьому аспекті. Відтак пан Балінт згадав свого батька, Іштвана Пастора, який став одним із засновників медіа-фестивалю в Паличі.

Близько 60 робіт, які надійшли на огляд, були розділені на чотири категорії: незалежний публіцистичний фільм, документальний фільм, фільм-портрет/короткометражка, репортаж.

Закарпатські журналісти посіли два перші місця, а також третє. Мігай Дебрецені-молодший здобув перше місце в категорії «Репортаж», Камілла Дебрецені та Бейла Балла – перше місце за фільм-портрет «Життя», Томаш Берецкі, Ґейзо Ковач та Томас Ваш – третє місце за роботу «Розлучені, але все ще разом у вірі» в категорії «Фільм-портрет/короткометражка».

Камілла Дебрецені в інтерв’ю «Pannon RTV» зазначила: «Як літописець Закарпаття як вважаю, що наше найважливіше завдання – донести до глядачів Угорщини та Карпатського басейну інформацію про побут, традиції та звичаї закарпатців. З іншого боку, дуже важливо, що зараз, коли в країні триває війна, ми – кореспонденти, які пережили різні ситуації, пов’язані з цим, – кілька разів побували, зокрема, у Львові та Києві, супроводжували угорські делегації, адже представники ЗМІ повинні бути в курсі всього».

Працівники закордонних угорських редакцій продемонстрували на телевізійному конкурсі, який проводиться угорським державним мовником Duna Média, чимало якісних матеріалів. Хоча захід має професійний характер, він також надає учасникам можливість для неформальних дискусій та обміну досвідом. З року в рік фестиваль підтверджує своє право на існування та підкреслює важливість підтримки контактів між закордонними угорськими студіями.

Давід Шимон/Simon Dávid/Kárpátalja hetilap

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *