На Закарпатті запрацюють нові ПП для вантажного транспорту

міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба фото

У Закарпатській області запрацюють нові пункти пропуску для вантажного та пасажирського транспорту.

Про це повідомив міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба під час зустрічі з представниками бізнесу регіону.

Так, віцепрем’єр-міністр з відновлення України наголосив, що вже триває робота над новими пунктами пропуску, аби допомогти бізнесу та розвантажити існуючі.

«Найближчим часом запустимо для руху порожніх вантажівок пункт пропуску «Лужанка». Цим розвантажимо єдиний вантажний пункт з Угорщиною «Чоп – Захонь». В цьому році також плануємо відкрити й пункт пропуску для пасажирського транспорту – «Велика Паладь». Працювати він буде на тимчасовій інфраструктурі. Наразі пропрацьовуємо це питання з Угорщиною», – зазначив Кулеба.

За його словами, у наступному році розпочнеться будівництво нового великого пункту пропуску «Біла Церква». Для запуску цього пункту пропуску румунська сторона вже завершує будівництво мосту через річку Тиса».

Також він додав, що наступний етап роботи на Закарпатті – реконструкція терміналів пункту пропуску «Ужгород» для розмежування вантажного та пасажирського транспорту, що збільшить пропускну спроможність для вантажівок на 30%.

«Паралельно працюємо у питанні забезпечення швидкого перетину кордону для тих компаній, що мають статус субʼєктів спільного транзиту. Йдеться про можливість пріоритету в системі єЧерга. Очікуємо відповідний протокол для обміну даними від колег з Державної митної служби та будемо запускати цю можливість в системі єЧерга», – відзначив Кулеба.

Водночас перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко, яка також була присутня на зустрічі, зазначила, що Закарпаття стало одним із лідерів за кількістю релокованого бізнесу. Офіційно в регіоні зареєстровано близько 400 таких підприємств.

Крім того, зростає кількість нових компаній. Порівняно з 1 січня 2022 року зараз їх на 3 тисячі більше. Серед них лідери за галузями – машинобудування, металообробка, деревообробка та сільське господарство.

В МІУ зауважили, що межах ініціативи «Зроблено в Україні» на підтримку бізнесу цьогоріч було передбачено понад 45 млрд грн, із них щонайменше 530 млн грн – для Закарпаття.

Джерело

Інша інформація по місту Ужгород:

Унікальний протез за 4 години: як закарпатські медики повертають до повноцінного життя захисників Ук...
В Ужгороді патрульні повернули загубленого собаку власнику
В Ужгороді відбудеться кінопоказ стрічки «Маленький принц»
«Я дуже-дуже хочу, щоб настав той день і ми з вами побачимось й відсвяткуємо те, зради чого ви туди ...
Тимчасове призупинення водопостачання
Масштабна ДТП біля Середнього: семеро постраждалих, серед них — діти (ФОТО)
В Ужгороді безкоштовно вакцинуватимуть домашніх тварин від сказу
Шукають донорів з третьою негативною групою крові
Ватикан оголосив нову дату беатифікації мученика із Закарпаття Петра Павла Ороса
Роботи на прикордонній ділянці Н-09 Мукачево – Рахів – Івано-Франківськ – Львів
«Додому повертаються герої»: Оноківська громада зустріла Олександра Шніцера після полону
Ужгородець злив пересування техніки ЗСУ в мережу
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *