Закарпатські медики дорогою до лікарні знову запустили серце пацієнту

швидка автомобіль медицина фото

Сьогодні, близько 01:00 годині на лінію «103» надійшло повідомлення про те, що у Великому Березному, чоловік 60-ти років, скаржиться на дуже сильний біль за грудиною. Вже за 4 хвилини медики бригади №1300 були біля пацієнта.

Як розповідають у КНП “Закарпатський центр екстреної меддопомоги”, пацієнт був блідий, у холодному поті, скаржиться на сильний біль за грудиною, який віддає у руку, лопатку, шию та живіт.

“Діємо за Протоколом, – розповідає лікар Олеся Гойзан. Допомагають фельдшер Василь Кіндрат та водій Василь Лужицький. На кардіограмі – інфаркт. Стабілізуємо пацієнта, кладемо на ноші та транспортуємо до швидкої. В Ужгороді, в обласному кардіологічному диспансері нас вже чекають. На жаль, з’ясувалося, що біль у серці з’явився ще 11-12 годин тому. Відтак, майже втрачені «золоті години» терапевтичного вікна…»

Водій екстренки швидко, але акуратно та обережно транспортує пацієнта до медзакладу.

«Хворий під постійним моніторингом, дорогою намагається розмовляти. Аж раптом, на в’їзді в Ужгород, на об’їзній трасі, тиск падає до нуля, зупинка серця, – схвильовано згадує Олеся Гойзан. Кардіогенний шок, асистолія… Миттєво розпочинаємо серцево-легеневу реанімацію: непрямий масаж серця, мішок Амбу, адреналін. На 7-й хвилині реанімаційних заходів серцевий ритм відновлюється, хворий починає дихати самостійно. За кілька хвилин ми вже в приймальному відділенні кардіодиспансеру».

Зараз пацієнт після проведення стентування, знаходиться в стабільному стані в Закарпатському кардіодиспансері. Лікарі закладу кажуть, що чоловіка врятувало диво і професіоналізм медиків, адже тромб, що перекривав кровотік, був дуже великий. В майбутньому потрібно пройти ще одне оперативне втручання.

Загалом за добу було 4 виклики. Всі пацієнти – старші за 50 років. Перший виклик – до жінки із підозрою на переломом шийки стегна. Другий – до чоловіка із серцево-легеневою недостатністю. Третій – чоловік із набряком легень. Четвертий – інфаркт. Всі виклики – із госпіталізаціями пацієнтів. Понад 400 км за одну добу «накрутив» спідометр швидкої під час цих транспортувань з Великоберезнянщини до Ужгорода.

«103» нагадує небезпечні симптоми інфаркту за яких потрібно НЕГАЙНО телефонувати на 103:

  • дуже сильний пекучий, стискаючий біль за грудиною, що не зникає понад 15 хвилин після прийому ліків;
  • біль між лопатками;
  • відчуття болю у лівій руці, шиї та нижній щелепі;
  • задишка;
  • нудота, блювання;
  • запаморочення, слабкість.
  • холодний піт
  • відчуття тривоги
  • нерівномірне серцебиття
  • сильна слабкість

Зволікати не варто, адже при інфаркті кожна згаяна хвилина може коштувати життя.

Закарпатські медики дорогою до лікарні знову запустили серце пацієнту

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *