ВПЛИВ РОСІЇ НА УГОРЩИНУ ЗРОСТАЄ — POLITICO

Орбан Угорщина фото

Поглиблення зв’язків між Росією та Угорщиною не можна більше залишати без контролю.
Після того, як було оголошено, що “велика міжнародна компанія” надасть значне фінансування найбільшому (і пов’язаному з урядом) футбольному клубу Угорщини “Ференцварош”, тепер стало відомо, що спонсором, швидше за все, буде російський нафтовий гігант “Газпром”. Але хоча “Газпром” і не перебуває в списку санкцій ЄС, ця угода є ознакою зростаючого впливу Росії в Угорщині.

Дружба прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з президентом Росії Владіміром Путіним — це союз двох націоналістичних лідерів, які відкрито засуджують західний лібералізм і реформували політичні системи своїх країн, повідомляє доцент Польської академії наук, науковий співробітник Інституту демократії Центрально-Європейського університету Едіт Згут-Пшибильська.

Поглиблюючи економічні відносини як з Китаєм, так і з Росією, Орбан сподівається дати Угорщині більш вагоме право голосу в ухваленні глобальних рішень. А його “дружба” з Путіним підживлює постійно зростаючий клієнтелізм в уряді та фінансує його союзників.

Друг дитинства Орбана й найбагатший олігарх Угорщини — Льорінч Мешарош є ключовим прикладом цього. Його компанія Mészáros és Mészáros Kft отримала контракт на будівництво атомної електростанції “Пакш-2” і — проєкт вартістю 12,5 мільярда євро, реалізація якого сильно затягнулася і фінансується переважно коштом російських кредитів. Це ще більше наблизило Угорщину до Кремля.

Тим часом новини про угоду з “Газпромом” з’явилися незабаром після того, як чеська та польська влада викрила Voice of Europe — новинний сайт, пов’язаний із політичною партією Угорщини “Фідес” — у поширенні проросійської пропаганди та оплаті послуг європейських політиків у Німеччині, Франції, Польщі, Бельгії, Нідерландах та Угорщині.

Усе це підкреслює зміну впливу Росії на Угорщину. До початку повномасштабної війни в Україні відносини між Орбаном і Москвою вже були розвинені, але не були настільки глибокими. Більше того, діяльність російської Федеральної служби безпеки в Угорщині була значною мірою фрагментарною і, схоже, була зосереджена на залученні якомога більшої кількості місцевих помічників.

Однак тепер Угорщина вважається “тихою гаванню” для російських шпигунів, а Москва має прямий зв’язок з урядом Орбана. Угорський прем’єр-міністр — один із двох лідерів країн ЄС, які зустрічалися з Путіним після початку війни в Україні, і він тепло відгукується про свої стосунки з російським лідером.

У той час як інші європейські країни скорочують чисельність персоналу в російських посольствах і консульствах, чисельність співробітників російського посольства в Будапешті зростає.

Російські хакери також регулярно отримували доступ до серверів Міністерства закордонних справ Угорщини без офіційної дипломатичної відповіді з боку Будапешта. Ба більше, міністерство закордонних справ знало, що з його комп’ютерів було викрадено дані про національну безпеку.

Хоча Брюссель і Вашингтон розчаровані всім цим, вони, схоже, не знають, як зупинити зближення Угорщини з автократіями. Замість цього вони відкладають цю справу або укладають короткострокові угоди. Але масштаби російського впливу в Угорщині зараз — і готовність Орбана потурати йому й отримувати від нього вигоду — вимагають негайних дій.

Раніше ми повідомляли, що Орбан бере приклад з Путіна у придушенні інакомислення. США і ЄС уже багато років закликають Орбана припинити натхненні Росією кампанії із залякування і зміцнення машини політичної пропаганди, яка змушує незалежні ЗМІ, правозахисні групи та університети або закриватися, або переїжджати за кордон.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *