В Ужгороді вшанували учасників бойових дій на території інших держав

В Ужгороді вшанували учасників бойових дій на території інших держав фото

Сьогодні, 15 лютого, біля пам’ятника «Скорботної матері» на Православній набережній в обласному центрі відбувся мітинг, присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-й річниці виведення радянських військ із Афганістану.

Участь у меморіальному заході взяли в.о. голови облдержадміністрації Олексій Гетманенко, заступник голови ОДА Ігор Шинкарюк, заступник голови обласної ради Петро Грицик, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, ветерани Афганістану, голови обласних ветеранських громадських організацій, учасники бойових дій на території інших держав, матері загиблих воїнів, представники Збройних Сил України, правоохоронних органів, обласних установ і організацій, громадськість.

– Сьогодні, 15 лютого, ми вшановуємо тих, для кого «гарячі точки» на мапі світу стали не тільки місцем проходження нелегкої служби, але й перевіркою на мужність і відвагу, – сказав, звертаючись до присутніх, Олексій Гетманенко. – Ми віддаємо шану воїнам, котрі з честю виконували свій військовий обов’язок на території інших держав. Війна – це перш за все велика трагедія. Бо поряд з мужністю і відвагою, вона несе смерть і каліцтво. У сім’ї – горе.

Рівно 31 рік тому, 15 лютого 1989 року, став днем, коли скінчився рахунок смертям наших солдатів в афганській війні, горнило якої пройшли 3049 закарпатців. На жаль, 53 із них не повернулися до батьків, молодих дружин і дітей. П’ять наших земляків зникли безвісти, 63 повернулися інвалідами.

Ми схиляємо голови перед пам’яттю воїнів, які загинули, виконуючи військовий обов’язок на території інших держав. Прошу вшанувати хвилиною мовчання їх світлу пам’ять!

Під звуки метронома учасники мітингу схилили голови у пам’ять про полеглих. Відтак посадовець додав: «Сьогодні я радий бути поряд з вами, шановні ветерани. Переконаний, що ваш життєвий досвід, ваші моральні якості, громадянська позиція слугуватимуть зміцненню стабільності, взаєморозуміння та злагоди у нашому краї та Україні. Впевнений, ви завжди будете для нинішніх захисників України яскравим взірцем служіння своїй Батьківщині.

Щиро дякую вам за силу духу, за відвагу, за мужність. Бажаю вам і вашим родинам добра і щастя, міцного здоров’я і довгих років життя. Слава Україні!»

Із короткими промовами також виступили очільники облради та міста, голова Закарпатської територіальної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Віктор Югас, голова Закарпатської обласної Спілки ветеранів війн Михайло Куцкір, заступник військового комісара області Олександр Паламарчук; ветеран війни в Афганістані та АТО, полковник Юрій Бєляков.

Керівники області нагородили заслужених «афганців» Почесними грамотами облдержадміністрації та облради, а міський голова Ужгорода вручив ветерану Андрію Санарову ордер на квартиру.

Відтак, під тужливу мелодію учасники мітингу поклали вінки і квіти до пам’ятника «Скорботної матері». Прозвучав Державний Гімн України, а салютна група здійснила кілька залпів у пам’ять про полеглих у боях земляків. Меморіальні заходи сьогодні також відбулися в інших містах області.

Пресслужба ОДА

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *