В Ужгороді презентували видання «Таємниці старого альбому» та вшанували полеглого Івана Пайду

Таємниці старого альбому фото

У Науковій бібліотеці Ужгородського університету відбулася презентація видання освітянки і журналістки Ольги Тимофіївої «Таємниці старого альбому». Подію присвятили вшануванню пам’яті захисника України, колишнього аспіранта УжНУ Івана Пайди. Про це в четвер, 23 травня, повідомили в “Медіацентрі УжНУ. 


В альбомі «Таємниці старого альбому» представлені фотографії 20–30 років, яким уже понад 100 років. Світлини, що увійшли до альбому, описують географічну лінію від Ужка до Ужгорода. У знімках поєднуються родинна, суспільна й духовна система цінностей закарпатців. Мета фотоальбому — зацікавити молоде покоління до досліджень.

Нагороди полеглого Воїна Івана Пайди

За словами заступниці директора Наукової бібліотеки УжНУ Вікторії Воробець, на заході окрім презентації фотоальбому,  також  вшанували воїна, який загинув у 2022 році, – Івана Пайду.  Адже у них є спільне – шкільництво, педагогіка Закарпаття. Зміст фотоальбому пані Ольги відкриває невідомі сторінки розвитку шкільництва на Підкарпатській Русі. Наукові ж дослідження Івана Пайди тісно пов’язані саме з вивченням історії шкільництва на Закарпатті 20–30-х років».

Розповідала про спільну з Іваном Пайдою наукову роботу його наукова керівниця професорка кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи Магдалина Опачко: «Іван був надзвичайно порядною, чесною, справедливою і мудрою людиною. На нього завжди можна було покластися. Ми настільки зблизилися, що іноді я могла просто подзвонити і сказати: «Мусимо поговорити». І де би він не був, чим би не займався — завжди знаходив час. Дуже любив ділитися з усіма навколо результатами своїх досліджень». Пані Магдалина поділилася планами створити з магістерської роботи Івана Пайди окрему книгу, яка доповнить бібліотечну колекцію вишу.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *