В Ужгороді оголосили переможців конкурсу гри на класичній гітарі

В Ужгороді оголосили переможців конкурсу гри на класичній гітарі фото

У п’ятницю, 15 вересня, в Ужгороді у комплексі «Кілікія» оголосили переможців конкурсу гри на класичній гітарі TOPCHII GUITAR CLUB WORKSHOP-COMPETITION.

Міжнародне журі визначило кращих музикантів у трьох вікових категоріях (участь брали гітаристи до 18 років), крім того конкурсанти отримали можливість взяти участь у майстер-класах від відомих іноземних та українських музикантів. Головні призи – дві  класичні гітари сучасного майстра зі США Дейва Скоттона – отримали Софія Жернових та Макар Стус. Ще один спеціальний приз – новий інструмент – від народного журі отримала Олександра Церне, яка втратила свою гітару під час евакуації з Бахмута.

Як розповіла одна з організаторок конкурсу Вікторія Русин, участь у TOPCHII GUITAR CLUB WORKSHOP-COMPETITION взяли діти з усієї України, прийом заявок у формі відеозапису гри на класичній гітарі тривав із червня.

«Головним натхненником конкурсу став всесвітньовідомий гітарист Марко Топчій, багаторазовий лауреат національних та міжнародних конкурсів, який виборов понад 90 нагород на різних професійних міжнародних конкурсах гри на гітарі, переможець найбільшого в світі гітарного конкурсу Гітарної Фундації Америки 2023 у Нью Йорку. Марк був головою журі, а відомий майстер Дейв Скоттон зі США передав Марку дві гітари власного виробництва для талановитих дітей», – розповіла Вікторія Русин.

Харківський гітарний квартет

Загалом у конкурсі взяли участь 42 музикантів з усієї України, перше місце та гітару Дейва Скоттона отримала Софія Жернових із Нікополя, друге місце та таку ж гітару – Макар Стус. Крім того, народне журі, яке очолював «професор з окопу», військовослужбовець ЗСУ Федір Шандор, вирішило надати спеціальний приз Олександрі Церне з Бахмута. «Дівчинка, яка взяла участь у нашому конкурсі, чудово грала, однак розповіла нам, що під час евакуації з рідного Бахмута, її гітара була пошкоджена. Тому народне журі вирішило купити для юної музикантки новий інструмент, зважаючи на її натхнення та бажання грати. Меценатом став Арсен Мелкумян», – зазначила Вікторія Русин.

Оголошення переможців конкурсу гітаристів

Окрім того, п’ятеро дітей-учасників конкурсу отримали сертифікати на майстер-класи від Марка Топчія, ще семеро юних музикантів – на майстер-класи від музикантів Харківського гітарного квартету.

Засновниця благодійного фонду «Срібний дзвін» Лідія Маніца у коментарі зазначила: «Все вийшло краще, ніж ми могли собі уявити. Конкурс гри на гітарі – це одні гілочка нашого великого екоартпроєкту «Срібний дзвін». І ця гілочка прекрасно розквітла завдяки тому, що до роботи конкурсу долучилися музиканти такого високого рівня. Марк Топчій колись сам кілька разів брав участь у нашому музичному конкурсі, який я проводила, ставав переможцем. Він їздив  на виступи закордон групі найкращих дітей і з тих часів він запам’ятав, що у нас було професійно, затишно і це було місце, де він розквітав як гітарист. Так само він розуміє, наскільки такі конкурси є важливими для дітей, для музикантів, які лише починають свій шлях», – каже Лідія Маніца.

Конкурс гітаристів у комплексі "Кілікія"

«Наш фонд був заснований саме для підтримки талановитих дітей, і з 2000 року ми працюємо, щоб відкривати нові таланти і допомагати їм рости. Чому саме екоартпроєкт? Бо «еко» це не тільки про чистоту природи, а й про чистоту помислів, чистоту талантів, чистоту музики. Ціле літо ми пропрацювали з пленерами для, також була сильна музична складова: Марк Топчій давав концерт, виконавці високого рівня виконавці були у Великому Березному у музичні школі. Це надзвичайно важливо для місцевих дітей. Це означає, що океан складається із маленьких джерел, тому видатні виконавці йдуть туди, де все починається. Це і є наша мета –  щоб найвищого рівня музиканти йшли до обдарованих дітей – чистих, джерел, щоб вони бачили мету і приклад, ким вони можуть стати»,  – зазначає Лідія Маніца.

Оголошення найкращих гітаристів в Ужгороді

Марко Топчій, голова журі конкурсу

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *