УжНУ став співзасновником європейського університетського кластера Східного партнерства

УжНУ став співзасновником європейського університетського кластера Східного партнерства фото

Відповідний меморандум про порозуміння було підписано ректором університету Володимиром Смоланкою у Празі, в Карловому університеті, за участі ректорів університетів-партнерів, дипломатів, представників МЗС та Міністерства освіти, молоді та спорту Чеської Республіки.

До Консорціуму увійшли 11 університетів країн-членів Європейського Союзу та асоційованих країн Східного партнерства. Примітно, що Україна представлена найчисельніше – аж 4 провідними університетами держави.

Окрім УжНУ, це також Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Львівський національний університет імені Івана Франка та Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара. Також до Консорціуму увійшли Карлів університет (Чехія), Кельнський університет (Німеччина), Міланський університет (Італія), Варшавський університет (Польща), Університет Етвеша Лоранда (Угорщина), а також Тбіліський державний університет імені Іване Джавахішвілі (Грузія) та Державний університет Молдови (Молдова), повідомляє сайт УжНУ.

– Я надзвичайно рада, що за створенням цієї ініціативи стоїть саме Карлів університет. Завдяки таким проєктам він стає справді відкритим простором, який підтримує студентів із різних країн і культур. Водночас я вірю, що ця ініціатива зробить значний внесок у поширення європейської академічної практики, – зазначила ректорка Карлового університету Мілена Кралічкова.

А Володимир Смоланка наголосив, що ця ініціатива – стратегічний крок до партнерства нового рівня. Адже консорціум – це платформа, як дає унікальні можливості глибшої й ефективнішої співпраці між університетами. Ректор УжНУ переконаний, що завдяки університетському кластеру Східного партнерства розвиватимуться спільні дослідження та реалізуватимуться багатосторонні проекти з актуальних проблем сьогодення.

– Серед основних наших проєктних пріоритетів – запровадження інноваційних методів організації навчального процесу, популяризація місцевої культури та збереження спільної історичної спадщини, поширення досвіду в галузі енергоефективності та енергозбереження, розвиток сфери охорони здоров’я та посилення євроінтеграційних процесів, – зазначив Володимир Смоланка.

Під час заходу він презентував партнерам приклади успішно реалізованих спільних міжнародних проєктів у сфері освіти і науки. І висловив сподівання, що нові інструменти, які стануть доступними учасникам Консорціуму, будуть ефективно використані вітчизняними вишами.

– Для українських університетів це чудова можливість розширити партнерство у спільних міжнародних проектах, реалізовувати культурно-гуманітарні ініціативи, організовувати спільні програми підготовки, налагоджувати обмін досвідом професорів та студентів. Для нас важливим є вивчення досвіду європейських академічних практик і запровадження їх нових форм в Україні, – підсумував Володимир Смоланка.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *