Згідно останнього перепису населення в Україні, що проходив у 2001 році, на Закарпатті проживають представники понад 100 національностей.
Безперечно, найбільше тут українців, які становлять – 80,5 %, угорців – 12,1 %, румунів – 2,6 %, ромів – 1,1% , словаків – 0,5 %, німців – 0,3% та ін.
В області створюються належні умови для задоволення потреб національних меншин з метою збереження їх традицій, культури та ідентичності, що відповідають як чинному законодавству України, так і міжнародним нормам.
Тобто, представники етнічних груп, мають всі права, гарантії та можливість реалізовувати себе в суспільстві як вільні, захищені законом громадяни України.
Про це свідчить той факт, що за часи незалежності жодних конфліктів на міжетнічному чи міжнаціональному ґрунті на Закарпатті не виникало.
Загалом, тут характерний високий рівень толерантності до людей різних національностей, про що свідчать і чисельні соціологічні дослідження.
Закон про українську мову етнічними групами в краї все ж таки був сприйнятий з усвідомленням того, що державну мову потрібно знати і нею варто володіти.
Адже це відкриває більше можливостей для досягнення успіхів у будь-якій сфері діяльності, в тому числі й владних структурах. Про нібито протестні настрої нацменшин на Закарпатті проти української мови на сьогодні є знову ж таки фейковими закидами з боку ворожої до нас російської пропаганди країни – агресора.
Також не відповідає дійсності розповсюджена ними в Інтернет – просторі думка, що ті ж самі етнічні угорці чи румуни взагалі не знають української.
Насправді місцеві жителі Закарпаття – дуже комунікабельні і, загалом, розуміють і спілкуються трьома, а то й більше мовами, серед яких, звісно – українська.
Дискредитувати і розбурхувати ворожнечу на мовному питанні – поширена практика “руського мира”. Проте менталітет закарпатців зовсім інший, і вони на такі провокації просто не ведуться.
А мирне співіснування різних етнічних груп є позитивним фактором розвитку краю.