Соцопитування: поляки та угорці розійшлися в думках щодо санкцій проти Росії, ставлення до США та оцінки загрози з боку Кремля

Середмістя Будапешту фото

Поляки та угорці суттєво відрізняються у питанні санкцій проти Росії, ставлення до США та загрози з боку Кремля. Про це свідчать результати опитування, опубліковані дослідницьким центром Pew Research Center (Pew).

У той час як дві третини поляків хочуть додаткових санкцій проти Росії через її агресію в Україні, в Угорщині лише кожен десятий респондент підтримує такий захід.
Майже половина угорців (48%) кажуть, що санкції проти Росії повинні бути зменшені, 34% вважають, що вони повинні залишитися на нинішньому рівні, і лише 8% виступають за їх посилення. У Польщі, навпаки, аж 67% населення виступають за запровадження додаткових санкцій проти Кремля. Натомість лише 3% поляків вважають, що їх слід послабити.

“Відсоток поляків, які виступають за посилення санкцій проти Росії, зріс на 18 відсоткових пунктів
порівняно з опитуванням, проведеним у 2015 році після анексії Криму Росією”, – зазначили в Pew.
“Тоді поляки виділялися серед інших країн НАТО як особливо прихильні до посилення санкцій, і ці настрої
тільки посилилися”, – додали в центрі.

Чіткі відмінності між польським та угорським суспільством також можна простежити у ставленні до США. За останні чотири роки відсоток угорців, для яких відносини з Вашингтоном були важливими, знизився з 24% у 2019 році до 17% у 2023 році. На противагу цьому, дуже значне зростання підтримки США було зафіксоване в Польщі: у 2019 році лише 29% вважали відносини з Америкою важливими, тоді як у 2023 році цей показник становить вже 76%. У Польщі кількість людей, для яких важливими є відносини з Росією, близька до нуля, а в Угорщині – це близько 11%.
98% поляків і 73% угорців негативно ставляться до Росії. Натомість 93% поляків і лише 56% угорців позитивно ставляться до НАТО. 

У Польщі президенту України Володимиру Зеленському довіряють 70% населення, тоді як в Угорщині цей показник становить лише 11%. Щодо Владіміра Путіна, то ці цифри становлять 1% і 19% відповідно, а щодо президента США Джо Байдена – це 83% серед поляків і 19% серед угорців.
Лише третина угорців (33%) вважають, що Росія становить серйозну військову загрозу для сусідніх країн, за винятком України. Майже стільки ж (27%) вважають, що Росія взагалі не становить загрози. У Польщі ці цифри становлять 77% і 5% відповідно.
Як пише Pew, виборці правлячої в Угорщині партії “Фідес” часто вказують на те, що Росія не становить загрози, тоді як виборці “ПіС” у Польщі частіше вказують на те, що Росія становить серйозну загрозу для регіону та світу.
Опитування проводилося методом особистого інтерв’ювання з репрезентативною вибіркою у 1007 угорців і 1022 поляків у період з 8 березня по 27 квітня цього року.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *