“Швидка” на Закарпатті приймає за добу близько 400 викликів

померла студентка швидка

Про це у ході урочистостей з нагоди Міжнародного дня екстреної медичної допомоги, повідомив в.о. директора КНП «Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги» Закарпатської обласної ради Фома Білинець.

На сьогодні у складі мережі ЕМД функціонує 11 станцій, 3 підстанції, 64 пункти постійного базування бригад. Територію області обслуговують 106 бригад, з них – 33 лікарські та 72 фельдшерські.

За словами старшої лікарки центральної оперативної диспетчерської Одарки Ковган, за період її роботи не було жодного дня, коли не фіксувався бодай один виклик. Загалом протягом зміни поступає до 800 звернень, з них – 400 викликів. За рік ця цифра сягає 300 тисяч звернень.

Найчастіше до «швидкої» громадяни звертаються через гіпертонічні кризи, травми, гострі порушення мозкового кровообігу та серцеві захворювання.

За 10 років служба суттєво реорганізувалася й перейшла на європейські стандарти роботи. Керівник КНП Фома Білинець каже, що, незважаючи на напруження, працівники впоралися з викликами пандемії Covid-19 та війни. Наразі багато роботи проводиться з військовими, здійснюються перевезення важких поранених до спеціалізованих закладів як в межах області, так і закордон.

На Закарпатті колектив ЕМД – один із найчисельніших і складає 1,5 тисяч працівників. Багато молодих спеціалістів бажають влаштуватися сюди на роботу.

З нагоди Міжнародного дня екстреної медичної допомоги, який відзначається 27 травня, голова облради Володимир Чубірко та керуюча справами обласної ради Мирослава Ливч нагородили кращих працівників. Грамоти Закарпатської обласної ради отримали в.о. директора закладу Фома Білинець та головний фельдшер з медицини невідкладних станів Марина Хрипта, подяки – начальник Мукачівської станції ЕМД Олександр Жовтобрюх та старший фельдшер з медицини невідкладних станів центральної оперативної диспетчерської Вікторія Терпак.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *