Росія видала новий фейк про намір Польщі захопити захід України. Приплела танки Leopard

Росія видала новий фейк про намір Польщі захопити захід України Приплела танки Leopard фото

Російська пропаганда працює. Кремль уже звично поширює наративи про загарбницькі плани Польщі щодо України. Однак тепер команда польського Урядового центру безпеки зафіксувала спроби маніпулювати інформацією про доставку танків. Як саме?

Під час аналізу інформаційної діяльності Російської Федерації в Урядовому центрі безпеки Польщі помітили нові наративи пропаганди Росії. Росіяни повідомляють, що нібито разом із танками Польща відправляє в Україну своїх вишколених військових, аби ті захопили західну частину держави.

Російська пропаганда поширює думки про загарбницькі наміри Польщі щодо України

“Цей вектор не є відокремленим від інших дезінформаційних дій Кремля. Росіяни намагаються послабити наміри Польщі та представити їх у негативному світлі. Інформаційні зусилля Росії скеровані на те, щоб дестабілізувати відносини між Польщею та Україною. Це все вписується в дезінформаційну операцію, яка представляє наміри Польщі як нещирі, ворожі щодо України, що великою мірою спираються на територіальні претензії чи плани захопити західну частину України”, — цитує “Польське радіо” слова Каміля Басая із Урядового центру безпеки.

Російська пропаганда все частіше намагається показати Польщу та поляків, які беруть участь у війні, причетними до воєнних злочинів, мародерства та грабежів.

Росія видала новий фейк про намір Польщі захопити захід України. Приплела танки Leopard

“Такі дії — це спроба відвернути увагу від нічим не спровокованого нападу на Україну. Крім того, — створити оманливе враження, що “СВО” — це оборонна війна проти агресивних планів НАТО, яку Росія змушена вести на території України”, — пояснив Каміль Басай.

Польща розпочинає боротьбу з російськими фейками

Росія продовжує активно проводити інформаційну війну, щоб спричинити розкол польського суспільства та налаштування його проти України. Польща починає шукати шляхи, які дозволять їй ефективно боротися з фейками, які продукує країна-агресорка, розповів уповноважений уряду з питань безпеки інформаційного простору Польщі Станіслав Жарин.

Росія видала новий фейк про намір Польщі захопити захід України. Приплела танки Leopard

В ефірі RMF FM Жарин розповів, що одна з цілей російської пропаганди — піддати сумніву офіційну інформацію. Польща розробляє рішення, які каратимуть за таку діяльність в країні. “Я не знаю, чи набуде це форми закону, але реально можу сказати, що аналізуються різні можливості покарання за таку інформаційну діяльність”, — відповів він. Також він висловився щодо доцільності застосування позбавлення волі зловмисників і зазначив, що “такі випадки були відомі нам на Заході, у наших союзників”.

Жарин також нагадав про тактику “вкидання” брехливих наративів для поляризації суспільства. Як приклад він навів питання Волинської трагедії. “Це все ще жива і природна тема в польському суспільстві, але росіяни використовують її, переконуючи, що Польща не повинна співпрацювати з Україною, поки це питання не буде з’ясовано і вирішено”, — сказав він.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *