Понад 1500 квадратних метрів маскувальних сіток сплів Волонтеріат УжНУ за час повномасштабної війни

1500 квадратних метрів маскувальних сіток сплів Волонтеріат УжНУ фото

Від 25 лютого до 25 червня до плетіння маскувальних засобів в університеті долучилося близько 500–600 людей.

Проректори, викладачі, студенти, лаборанти, музейники, техперсонал, звичайні ужгородці та внутрішньо переміщені особи — хто тільки не долучився до наближення спільної Перемоги й волонтерства у ректораті УжНУ. У перші тижні повномасштабної війни хол ректорату перетворився на справжній мурашник, де від ранку й допізна приносили, виносили, складали, віддавали допомогу для українців на фронті та в тилу. Тут же, у холі ректорату, розгорнули масштабну роботу з плетіння маскувальних сіток. Поки одні містяни перебирали шафи, щоб знайти підхожий для маскувальних сіток одяг, волонтери в УжНУ різали його на смужки та плели сітки.

«Ми кинулися плести маскувальні сітки одразу ж — із 25 лютого, — пригадує координаторка Волонтеріату УжНУ Ганна Мелеганич. — У ті дні рибальські сітки й тканина відповідних кольорів була на вагу золота. Спочатку нам приносили власні рибацькі сітки небайдужі містяни. Але вони в людей швидко закінчилися, і ми почали шукати спортивні стіки — навчальні заклади передавали футбольні, тенісні й волейбольні сітки, які ми фарбували коричневою та зеленою фарбою для кращого маскування. Та вже за два-три тижні й ці сітки закінчилися. Тож почали їх плести самотужки. Купували капронову нитку – й колегині-доцентки опанували таке собі воєнне макраме».

Зі слів Ганни Мелеганич, найбільший наплив волонтерів був у перші тижні повномасштабної війни. Це дозволяло плести по 3–4 сітки розміром від 4х4м на день.

«Від 25 лютого до 25 червня до плетіння сіток в університеті долучилося близько 500–600 людей. Це й ужгородці, і люди, що приїхали із зон бойових дій та хотіли бути корисними країні. Хтось приходив на день-два, хтось був із нами кілька тижнів, а хтось допомагав місяцями. Люди приходили навіть у вихідні, навіть у великодню неділю! Звичайно, найбільше волонтерів було у перші два тижні: тоді понад 100 людей одночасно плели сітки. За цей час ми змогли сплести й передати на передову понад сотню сіток — це понад 1500 квадратних метрів маскування для наших Захисників та Захисниць».

Влітку Волонтеріат зробив перерву у плетінні сіток, трохи згодом зусилля об’єднали з іншими волонтерами Ужгорода.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *