Наскільки чисте атмосферне повітря в місті

атмосферне повітря фото

Протягом вересня 2019 року лабораторією спостережень за забрудненням атмосферного повітря (ЛСЗА) Закарпатського ЦГМ на двох стаціонарних постах спостережень відібрано та проаналізовано 950 проб атмосферного повітря міста Ужгорода.

Порівняння середньої за місяць концентрації забруднюючих речовин із гранично допустимою середньодобовою концентрацією показало підвищений рівень забруднення формальдегідом (1,8 ГДК с. д.) та діоксидом азоту (1,6 ГДК с. д.).

У порівнянні з серпнем, в вересні концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі зменшились, за винятком оксиду азоту та розчинних сульфатів, концентрації яких зросли (із 0,40 до 0,47 ГДК с. д. та із 0,04 до 0,05 ГДК с. д. відповідно), і діоксиду сірки, концентрація якого залишилась на рівні попереднього місяця.

атмосферне повітря 2 фото

Порівняно з вереснем 2018 року, спостерігається зростання середньомісячних концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міста, за винятком формальдегіду та розчинних сульфатів, концентрації яких зменшились.

Перевищення максимальної разової гранично допустимої концентрації (ГДК м. р.) забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міста не виявлено.

Індекс забруднення атмосферного повітря міста Ужгорода п’ятьма пріоритетними забруднюючими речовинами склав 5,05 (в попередньому місяці – 6,71), в тому числі: індекс забруднення формальдегідом – 2,15, діоксидом азоту – 1,56, оксидом азоту – 0,47, оксидом вуглецю – 0,37 та пилом – 0,5:

Середньомісячна потужність експозиційної дози гамма – випромінювання (ПЕД), за даними АМСЦ Ужгород, в вересні 2019 року дорівнює 11 мкР/год при рівні штормового оповіщення 25 мкР/год. Максимальне значення ПЕД склало 13 мкР/год.

Начальник ЛСЗА М. Федорішко

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *