Коли переводити годинник?

Годинник фото

12 вересня комісія ЄС оприлюднила план відмови від сезонного переведення годинників в країнах-учасниках. Було запропоновано назавжди відмовитись від переведення часу вже у 2019 році. Це спричинено тим, що економія електроенергії так і не доведена, хоч і запропоновано переведення годинників було ще близько 30 років тому.

Економісти Закарпаття також дотримуються такої ж думки: за більш, ніж 30 років економічне обґрунтування та розрахунки так і не були оприлюднені. Також не вказано скільки конкретно від переведення годинників виграє економіка держави.

Коли переводити годинник?В той же самий час медичні дослідження, що були оприлюднені на засіданні комісії ЄС, говорять про негативний вплив на здоров’я людей такого переведення. Аналогічної думки дотримуються і Закарпатські лікарі:

– я вважаю, що це не є на користь людському організму. В минулому році отримано навіть Нобелівську премію по циркадним ритмам, які говорять про те, що дуже важливо людині вставати в один і той же час. Тобто, виходить, що переведення годинника приносить більше шкоди, ніж користі для здоров’я людини. Найбільш погано адаптуються люди з хронічними захворюваннями, люди похилого віку. Для молоді цей процес легше сприймається. Вони, навіть, в більшості і раді, що можна ввечері більше часу проводити на повітрі.

На думку психологів таке переведення теж не є дуже хорошим і не приносить шкоди тільки, якщо людина до цього почувалась щасливою:

– якщо людина має постійний зайнятий вид діяльності, вона задоволена своєю роботою, у неї налаштовані комунікативні зв’язки таким чином, що вона задоволена своїм життям і собою, як особистістю, презентацією себе у цьому світі, то, звісно, що їй та година більше чи менше сильно не впливає. Але і рекомендуємо зайнятись обов’язково якоюсь активною фізичною діяльністю (наприклад спортом), оскільки з приходом зими всі процеси в організмі сповільнюються. Якщо ж ви не маєте часу займатись спортом, то ви можете просто піти хоча б в супермаркет швидким темпом.

Коли переводити годинник?

Згідно опитування ВВС – 80% європейців за те, щоб скасувати перехід на зимовий та літній час. Ужгородці ж на таке питання відповідають по різному:

– напевно потрібно, оскільки раніше у людей не було календарів і не було можливості дізнаватись час, тому ми йдемо по тим старим звичкам.
– думаю, що не потрібно, оскільки не бачу сенсу.
– я би, особисто, змінив цю систему, оскільки, вже є декілька запропонованих систем, де не обов’язково переводити час, але, на жаль, ми поки що вимушені це робити.
– думаю, що не є обов’язковим, бо я не відчуваю особливо по собі різницю в переведенні годинника.
– не потрібно, бо люди будуть так краще розуміти коли вставати.
– на мою думку, не варто, тому, що ми всі живемо, як живемо, а так будемо перелаштовуватись і шукати причини чому ми не працюємо, чому менш ефективні.

Нагадаємо, що незабаром у нас в країні теж, можливо, буде скасоване переведення годинників, оскільки така заява вже розміщена в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України. Але поки що, – не забудьте перевести годинники на годину назад вже цієї неділі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

8 коментарів для “Коли переводити годинник?”

    1. Цього року ще спіть довше. На наступний рік можливо відмінять, якщо Європа надумає 🙂

       
      1. Це ще не факт. Наш уряд може зробити і не так, як у людей, тому можем і далі переводити. Але будем надіятись, що вирішать по європейському.

         
        1. Будемо надіятись на краще. Можливо вже візьмуться за розум і будуть робити добре не тільки для себе, а і для людей. В принципі, з переведенням годинника це не так уже і важко.

           
  1. Але цікаво, що думки різні. Є як такі, що за те, щоб переводили, так і за те, щоб залишили без переведення. Хоча більшість все таки не хочуть переведення годинників.

     
    1. Тому що багатьом важко переналаштовуватись кожного разу при зміні годин. Тому й не хочуть.

       
  2. А з іншого боку не розумію для чого звичайному громадянину знати такі інформацію, якщо всі сучасні гаджети автоматично переводять свої годинники?

     
    1. В наш час є ще багато людей, які не вміють користуватись сучасними гаджетами. Серед пенсіонерів, наприклад, багато ще таких.

       

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *