Хтось хоче створити недієздатний орган, аби було комфортно, — експерт про позицію бізнесу щодо перезавантаження БЕБ

експерт про позицію бізнесу щодо перезавантаження БЕБ фото

Політичний експерт та голова організації “Рада громадського контролю” Олег Шрам прокоментував ситуацію навколо перезавантаження БЕБ

У своєму інтерв’ю Владу Сидоренко Шрам зазначив, що бізнес концентрується на питаннях, які не допоможуть виправити ситуацію, а законопроєкти про перезавантаження містять норми, що призведуть до паралічу органу. Водночас, на думку експерта, частина бізнеса зацікавлена у неспроможному Бюро економічної безпеки.

“Напевно це політика, а не відстоювання прав та бажання щось змінити. Можливо, це власний інтерес в чомусь. Чому вони хочуть, щоб міжнародні експерти відбирали та атестували БЕБ. Можливо, бізнесу вигідно, щоб не було органу, який би міг нормально працювати та за всім слідкувати. Я не кажу про весь бізнес, але десь хтось хоче створити недієздатний орган і їм буде комфортно”, — вважає Шрам.

Також він зазначив, що досвід попередніх реформ НАБУ чи прокуратури продемонстрував, що переатестація, зазвичай, не призводить ні до чого доброго — жодних гарантій того, що новопризначені будуть краще працювати немає. На думку Шрама, аби виправити ситуацію, потрібно повернутися до стратегії реформування правоохоронних органів, яку раніше затвердив президент України, укомплектувати Бюро та навести порядок в існуючому органі. Для цього цілком вистачить призначити керівників, а не зупиняти роботу.

“Коли створювали БЕБ, всі мовчали. Тому що кожен хотів бути в цій історії. Коли не вийшло, вирішили все міняти. Чому БЕБ? Тому що це економіка. Хтось хоче отримати контроль за цим органом. Потрібен просто постійний керівник. Всі ці тимчасові історії призводять до паралічу органу”, — підкреслив експерт.

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з питань податкової політики рекомендував прийняти урядовий законопроєкт №10439 про внесення змін до закону “Про Бюро економічної безпеки України” щодо удосконалення роботи Бюро за основу. Водночас інший Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності схвалив “супутній” законопроєкт про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *