Більшість угорців вважають, що лікарні у катастрофічному стані. Уряд Орбана каже протилежне

Більшість угорців вважають, що лікарні у катастрофічному стані фото

Опитування Pulzus Media Research, проведене сайтом 24.hu, показує жахливу картину того, що люди думають про лікарні в Угорщині.

Зокрема 37% опитаних вважають, що в більшості лікарень пацієнти лікуються в поганих та негідних умовах, а ще 15% вважають, що умови в більшості лікарень катастрофічні як щодо самих приміщень, так і з точки зору технічного оснащення.

74 відсотки незадоволені чистотою в угорських лікарнях, 54 відсотки кажуть, що ванні кімнати та туалети брудні та зношені, часто без відповідних унітазів, паперу, мила та рушників для рук. 32 відсотків сказали, що загальні лікарняні палати не прибираються належним чином.

14% під час перебування в лікарні стикалися з комахами (тарганами, павуками, кровососами). 88 відсотків незадоволені загальною гігієною в лікарнях. 50 відсотків знають або чули про когось, хто заразився інфекційною хворобою у лікарні. 56% також бояться, що або вони, або їхні родичі, які перебувають у лікарні, заразяться інфекцією. 69% вважають, що лікарні повинні отримувати більше коштів для покращення роботи та утримання лікарняних будівель.

Натомість в уряді Орбана вважають, що ситуація зовсім не катастрофічна, але прагнуть покращити систему охорони здоров’я Угорщини. Про це заявив у понеділок парламентський державний секретар міністерства внутрішніх справ Бенце Ретварі, зазначивши, що наступного року бюджет охорони здоров’я буде збільшено на 425 мільярдів форинтів (1,13 мільярда євро) порівняно з минулим роком. Він додав, що витрати на охорону здоров’я зросли втричі за останнє десятиліття, а кількість лікарів також помітно зросла: 1000-1500 фахівців закінчують медичні університети щороку, а це у 1,5 разів більше, ніж десять років тому.

У той час як у 2010 році в Угорщині було близько 34 000 лікарів, ця кількість зросла до понад 40 000, а кількість бажаючих працювати за кордоном (переважно у Австрії та Німеччині) впала на одну третину, сказав він. Ретварі також додав, що лише 1 відсоток угорців вважає “чайові” для лікарів проблемою.

Нагадаємо, що через брак фахівців в Угорщині вирішили ліквідувати лікарні та амбулаторії у малих населених пунктах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *