Зростання цін на продукти харчування в Угорщині викликає занепокоєння, багато хто робить покупки за кордоном

магазин товари люди фото

Угорці зіткнулися з різким зростанням цін на продукти харчування через урядове заморожування цін.

Оскільки витрати подвоїлися порівняно з шістьма роками тому, деякі купують у Словаччині дешевші товари, хоча не всі товари пропонують істотну економію. індекс повідомляє, що, за даними Центрального статистичного управління Угорщини, помітне зростання цін на основні продукти харчування відбулося в період з червня по липень.

Борошно подорожчало на 38.1%, цукор – на 13.9%, олія – на 9%. Ці підвищення стали результатом заморожування цін і примусових заходів, запроваджених урядом Угорщини. Угорське управління з питань конкуренції також розслідувало зростання цін, повідомляє Новини RTL. Загалом, за оцінками експертів, продукти харчування подорожчали приблизно на 2.7%. Порівняно з 2017 роком ціни в Угорщині зросли різкіше, ніж в інших країнах Європейського Союзу, за словами Петера Саса, аналітик Portfolio. Він пояснив, що «тепер, коли уряд повністю скасував ці обмежувальні заходи цього літа, ціни на продукти, які раніше були заморожені, зазвичай різко зросли».

Зростання цін на продукти харчування в Угорщині викликає занепокоєння, багато хто робить покупки за кордоном

До 2023 року ціни на продукти харчування в Угорщині зросли вдвічі порівняно з шістьма роками раніше, і зростання прискорювалося ще до російсько-української війни. Водночас середнє зростання в Європейському Союзі становило близько 40%. Сас зазначив, що енергетична криза, війна, проблеми з ланцюгом поставок і погодні умови вплинули на весь європейський ринок. Проте в Угорщині спостерігалася особливо висока інфляція продуктів харчування, коли ціни перевищили базове зростання на 40%. Два роки тому Дьєрдь Матольчі, голова центрального банку Угорщини, заявив, що заморожування цін сприяє інфляції. Він стверджував, що вони роблять продукти-замінники дорожчими, наприклад, використання жиру замість олії. Матольчі сказав, що «обмеження цін призводить до втрати 3-4%, що означає надлишок інфляції, тому всі обмеження цін слід негайно зняти».

Чи варто робити покупки за кордоном через подорожчання продуктів?

Зростання цін на продукти харчування в Угорщині викликає занепокоєння, багато хто робить покупки за кордоном

Кілька місяців тому словацький Kaufland почав залучати угорських покупців журналом зі спеціальними пропозиціями угорською мовою з цінами у форинтах, оскільки раніше повідомлялося телекс порівнював ціни між Tesco у Дьйорі та Kaufland у Надьмедьєрі. Пишуть, наприклад, що біле борошно коштує в Угорщині удвічі дорожче порівняно зі Словаччиною, а 350-грамова баночка варення з 75-відсотковим вмістом фруктів коштує третину ціни в Словаччині. Через високі акцизи спиртні напої в сусідніх країнах традиційно дешевші, в Угорщині літр Jägermeister коштує майже вдвічі дешевше. Інші помітні відмінності в ціні включають пральний порошок, де розрив у ціні коливається від 35% до 21%, що означає економію 1000-2500 HUF (EUR 2.5-6.3). Навіть коротка поїздка через кордон може заощадити значні гроші, одна пляшка оливкової олії заощадить 1500 HUF (EUR 3.8). Однак Telex також зазначив, що деякі товари не варто купувати за кордоном, незважаючи на зростання цін на продукти харчування в Угорщині, такі як борошно, картопля, цукор, молочні продукти, свинячі ніжки та шоколад. Підсумовуючи, портал припускає, що, хоча оптові покупки у вихідні дні в Словаччині можуть не призвести до значної загальної економії, певні продукти пропонують достатню різницю в ціні, щоб зробити це вартим уваги, особливо якщо їх купувати у великих кількостях.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *