З місцевих бюджетів Закарпаття вже профінансовано майже 25 млн грн на потреби тероборони

територіальна оборона фото

17 березня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» №2120-ІХ від 15.03.2022р.

Законом на період дії воєнного стану визначені особливості оподаткування єдиним податком, екологічним податком, земельним податком та орендною платою за землю, акцизним податком, мінімальним податковим зобов’язання за земельні ділянки та інші.

Юлія Траньович, консультантка з бюджетних питань Асоціації міст України в Закарпатській області, розповідає, що серед зазначених змін особливо стурбовані представники органів місцевого самоврядування через встановлення ставки акцизного податку на пальне у розмірі 0 євро до припинення воєнного стану, через що бюджети територіальних громад в подальшому не отримають свою частину акцизного податку на пальне. В окремих територіальних громад це джерело надходжень приносить до 20%, а то й понад 30%. Наразі бюджети територіальних громад області ще встигли отримати загалом 38,4 млн грн акцизу на пальне, що становить близько 14% річного плану.

Тому, звісно, податкові пільги та зниження підприємницької активності під час воєнного стану призводять до скорочення доходів в тому числі і для місцевих бюджетів Закарпатської області, де більш спокійна обстановка. Незважаючи на труднощі з виконанням дохідної частини бюджетів, при даній ситуації активно відшуковуються резерви з місцевих бюджетів та спрямовуються на більш першочергові наразі напрями видатків. Зокрема, на потреби територіальної оборони вже профінансовано майже 25 млн грн, з яких 61% – з обласного бюджету, 38% – з бюджетів територіальних громад, 1% – з районних бюджетів. Окрім того, на забезпечення харчування, тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб здійснено видатків з місцевих бюджетів області на даний час в обсязі майже 2,7 млн грн.

Ситуація зараз неймовірно складна і прийняті податкові «пільги» є необхідними для підтримки економічного сектору. Проте є представники бізнесу, які працюють у практично такому ж режимі і мають можливість сплачувати податки в такому ж обсязі, тому прохання до них – сплачувати податки і збори, адже за їх рахунок іде оплата праці нашим військовим, лікарям та іншим представникам бюджетної сфери.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *