В Ужгороді протестували матері-одиначки

протест матері одиначки фото

Сьогодні в обласному центрі під Департаментом праці та соціального захисту населення м. Ужгород мітингували одинокі мами. Протестували проти скасування соціальних виплат «матері-одиначки».

Одним з основних прохань також була вимога надавати статус безробітного, не враховуючи документ про закінчення навчального закладу.

Як це було – читаємо нижче:

Вже рік, як в Україні матері-одиначки потрапили під пильну увагу соціальних служб Причина – зловживання з встановленням батьківства. Кількість одиноких матерів різко зросла після перегляду розміру виплат. І звичайно, не всі вони є такими насправді.

Чому їх більшає?

У 2002 році в Україні було 27,2 тис. одиноких мам. Тоді держава виплачувала всього 10% від мінімальної зарплати – 11,8 грн на місяць. З 2005-року держава виплачує різницю між фактичними доходами і прожитковим мінімумом. Всього за 10 років одиноких матерів стало більше в 23 рази – 610 тис. А в свідоцтвах про народження дитини в графі батько все частіше стоїть прочерк. Все це заради тисячі-двох гривень за рахунок тих, хто платить податки.

Це насправді вигідно?

Розмір виплати для одинокої матері залежить від доходів, які отримує сім’я. Оскільки доходи батька не враховуються, така сім’я має право ще й на субсидію. Судячи з судових реєстрів, таких випадків по країні – тисячі. Тих, хто попався на шахрайстві, суд змушує повертати державі десятки тисяч гривень. Працівники соціальних служб час від часу влаштовують рейди на фейкових одиноких матерів.

Чим це загрожує одинокій матері?

Самі матері ставлять себе під загрозу, вважає адвокат Ольга Коваленко. Через те, що офіційно батька немає, жінка не зможе зажадати аліменти у випадку розлучення. А аліменти – більше, ніж соцвиплати.

А як щодо батьків?

Батько, який вирішив поставити в свідоцтві про народження прочерк заради соцвиплат, не має права відвідувати дитину в лікарні, забирати зі школи, приймати рішення про місце проживання і виїзд дитини за кордон. Щоб встановити офіційне батьківство, доведеться звертатися до суду. Це може зайняти не один місяць.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *