Ужгородські гандболістки – лідерки української Суперліги

Ужгородські гандболістки фото

Протягом трьох днів, 28–30 березня, на «Карпати-Арені», що в с. Барвінок Ужгородського району, тривали матчі четвертого з‘їзного туру жіночої Супеліги України з гандболу сезону 2022/23.

На Срібну землю завітали п’ять із шести команд елітного дивізіону. Не приїхала на Закарпаття лише львівська «Галичанка», котра є базовим клубом національної збірної України. Згідно запиту головного тренера збірної і за сумісництвом коуча «Галичанки» Віталія Андронова, для підготовки до ігор України у плей-оф відбору на чемпіонат світу 2023, матчі за участі львів’янок перенесли на пізніший термін.

У перший ігровий день, 28 березня, господарки майданчику – «Карпати» (Ужгород) – приймали «ДЮСШ 1-ХНУ» (Хмельницький). У цьому поєдинку закарпатки продемонстрували хорошу гру в нападі і зуміли закинути у ворота суперниць 46 м’ячів. Протистояти на рівних гостям не вдалося і вони провели лише 26 результативних атака. Таким чином колектив Бориса Петровських без особливих зусиль здобув два бали.

Найрезультативнішими у складі нашого ГК були Аліса Петрів (9 м’ячів), Каріна Колодюк (7), Дар’я Кот (6) і Валерія Нестеренко (6).

У середу, 29 березня, закарпатська команда протистояла БСФК (Бровари). Напередодні поєдинку президент ГК «Карпати» (Ужгород) Олександр Ледида вручив генеральному консулу Угорщини в Ужгороді Йожефу Бочкої футболку команди з автографами гравчинь на знак подяки за підтримку спорту, всебічне сприяння участі «Карпат» у другому дивізіоні чемпіонату Угорщини, а також за допомогу українські збірній, яка 11 квітні в Кішварді проведе важливий номінально домашній матч відбору до ЧС-2023 проти Північної Македонії.

Наші гандболістки зі стартових хвилин протистояння з БСФК захопили лідерство і з плином часу тільки зміцнювали його. Після 30-ти зіграних хвилин «Карпати» були попереду 23:12, а на момент фінальної сирени випереджали суперниць на 24 м’ячі (48:24).

Найбільше точних кидків у складі ужгородської команди завдали Тетяна Волубцева (11), Каріна Колодюк (9) і Ольга Макаренко (6).

А заключний матч туру колектив Бориса Петровського зіграв у четвер, 30 березня, із столичним «Спартаком-ШВСМ». Останні не змогли нав’язати серйозну конкуренцію господаркам і зазнали фіаско. Закарпатська команда за всіма показниками переважала київський ГК і протягом 60-ти зіграних хвилин провела пів сотні результативних атак. Підсумковий рахунок зустрічі – 50:32 (перший тайм – 26:15).

У нападі не було рівних Дар’ї Кот (12 м’ячів), Каріні Колодюк (11) і Анастасії Полєтаєвій (8).

Здобувши три перемоги в трьох протистояннях, «Карпати» кладуть до своєї скарбнички 6 очок (загалом їх 16) і виходять у лідери чемпіонату. Але зазначимо, що у львівської «Галичанки», котра йде позаду, 12 очок і три гри в запасі.