Ужгородська церква з 1640 року (ВІДЕО)

Ужгород церква 1640 фото

Мова йде про римо-католицьку церкву, що знаходиться в частині міста “Радванка”.

Закарпаття чудовий край! Багатогранна історія краю, що переплетена з долями багатьох країн, наклала свій відбиток на архітектурі міст. Особливо цікаво дізнаватися про маловідомі історичні об’єкти. Пропонуємо до огляду одну з таких ужгородських родзинок!

Радванська римо-католицька церква належала до Верхньо-ужанського вікаріату й була освячена Естергомським архідияконом, кардиналом Георгієм Ліппаєм на честь Святої Трійці у 1640 р. В Ужанському комітаті це була єдина консекрована римо-католицька церква, яка вважаться другою пам’яткою після Горянської ротонди даного регіону. Церква знаходиться на краю гранітної скелі з лівого боку старовинного кладовища, над меморіалом загиблим воїнам-односельчанам періоду Першої світової війни.

Ужгород церква 1640 2 фото

Ужгород церква 1640 3 фото

Ужгород церква 1640 4 фото

З часом церква руйнувалась та з нею проводились реставраційні роботи. Так Міклош Ранх, у 30-х роках ХІХ століття, проводив першу, а останню у 1901 р. На жаль, видобуток каменю у Радванському кар’єрі вибуховим шляхом поступово руйнувало споруду. Зараз розглядається питання консервації церкви, можливого накриття дахом (щоб не руйнувались стіни).

Подяка Volodymyr Moizhes за цікаву інформацію та можливість доторкнутись до історії!

Publiée par Сергей Кузнев sur Lundi 21 octobre 2019

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *