Російська пропаганда vs етнічні румуни Закарпаття

Етнічні румуни Закарпаття фото

Румуни є другою за чисельністю нацменшиною в Закарпатті, яка становить майже 2,5 % від усього населення області.

Вони компактно проживають на території Тячівського району, в Солотвинській громаді, до складу якої входять 9 населених пунктів. Зокрема такі як: Солотвино, Глибокий Потік, Нижня Апша, Пещера, Подішор, Топчино, Біла Церква, Середнє Водяне, Добрік.

Подекуди в селах налічується більше 90 відсотків етнічних румунів, що, звісно, не може не позначатися на стилі, ментальності та соціумі даних населених пунктів.
Завдяки своїй сталій працелюбності та бізнесовому хисті, а більшість румунів – успішні підприємці, вони досягають значних успіхів в різних сферах діяльності. Тож і очевидно, що живуть вони не бідно, радше заможно, адже дбають про статки та добробут своєї родини.
Загалом румунські села є одними з найбільш благоустроєних не лише на Закарпатті, а й по всій Україні.

Для прикладу, – село Нижня Апша місцеві взагалі називають своєю “Конче Заспою”, де добротні маєтки виглядають як справжнісінькі замки.

Також варто наголосити, що Солотвинська громада має дуже хороші перспективи розвитку серед громад району через вдале транскордонне розташування та наявні ресурси.
Тож коли етнічні румуни чують наративи з боку проросійської пропаганди про “свої” нібито “утиски” на Закарпатті, не можуть не обурюватися такій зухвалій брехні.
Достатньо тільки побачити добротні оселі румунів, то стає зрозуміло, що робиться це все для дестабілізації ситуації в краї.

Проте посіяти ворожнечу на міжетнічному рівні жодній пропаганді аж ніяк не вдасться, бо місцеві не такі люди, щоб “сваритися та битися”.

Вони воліють плідно працювати та добре про себе дбати, мирно співіснувати з усіма довкола, в рідній Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *