Протипожежний пристрій з окулярами доповненої реальності розробив викладач УжНУ (ВІДЕО)

Протипожежний пристрій з окулярами фото

Винахід для пожежників з елементами доповненої реальності розробив викладач фізичного факультету УжНУ Олександр Молнар.

Працював над проєктом протягом шести років разом із двома студентами. Втілили його за кошти з угорського гранту та держбюджету.

Олександр Молнар вдягає шолом та окуляри доповненої реальності. Вони допомагають під час пожежі визначити можливу небезпеку для життя.

ОЛЕКСАНДР МОЛНАР, винахідник

В даному випадку, на зображення, що бачить пожежник накладається інформація про всі попередження. Тобто, температура, вибухонебезпечні гази, і т.д.Тут є система GPS, звичайно, що всередині приміщення вона не дуже добре працює. Тому ми його доповнили системою IMU, яка використовується в дронах. Це Inermenegmansunity, яка може визначити положення людини в просторі, навіть, коли нема зв`язку із супутниками.

Інформація із шолома та окуляр синхронізується з комп`ютером. Всередині шолома – вісім датчиків, які визначають показники за тридцятьма параметрами.

ОЛЕКСАНДР МОЛНАР, винахідник

Стоїть датчик восьми різних газів – чотири вибухонебезпечних, чотири шкідливих для того, щоби тяжко дихати чи може людина втратити свідомість. Міряється температура, висота, вологість, параметри освітлення в трьох діапазонах – інфрачервоне, ультрафіолетове і світло, яке ми бачимо.

Розробники проєкту «Система телеметрії» посіли друге місце на конкурсі «Стартап – УжНУ 2017».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *