На Закарпатті працює новий тип правохоронця – поліцейський офіцер громади (ВІДЕО)

поліцейський офіцер громади фото

Це Михайло Маляр – старший лейтенант, який нині працює офіцером громади. Він – представник закону, опора та порадник для кількох тисяч людей у навколишніх селах.

Його робота – попередження злочинів, реагування на звернення, робота на місцях злочину, ДТП. Водночас Михайло працює з дітьми, пояснює роль поліцейського та постійно стежить за громадським порядком у громаді.

Як розповідає офіцер, щодо домашнього насилля звертаються доволі часто. Це чи не найбільша проблема у сільських громадах. А от крадіжок, ДТП чи інших правопорушень стало в рази менше, відколи у громаді є постійний представник закону.

Такі поліцейські станції у селах та містечках – це спільна ініціатива правоохоронців та громад. Вони разом організовують робочі місця для поліцейських, купують авто, техніку тощо. Зі свого боку поліція на конкурсній основі відбирає офіцерів, забезпечує їм додаткове навчання та узгоджує кандидатів із самими громадами.

Наразі у 20-х громадах уже працюють подібні поліцейські станції. Там постійно служать 32 офіцери громади. Зазвичай, вони перші правоохоронці, з якими стикаються місцеві при різних інцидентах. Тому такі офіцери мають добре володіти законодавчою базою, чудово знати громаду, мати навички психолога та допомагати вирішувати проблеми, а не зосереджуватися лише на злочинах. Бо головна функція поліцейських офіцерів громади – попереджати і працювати на випередження.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *