Фестиваль гончарства відбувся в Ужгороді (ВІДЕО)

гончарство скансен фото

Всеукраїнський фестиваль гончарства відбувся в неділю в обласному центрі Закарпаття.

Захід організували в обласному музеї народно архітектури та побуту. Усі охочі могли взяти участь майстер-класах, які давали гончарі із Закарпаття, а також Волинської, Львівської, Полтавської та Івано-Франківської областей.

Олена Рущак тримає в руках фігуру з глини яку зробила власними руками. Розповідає, що до такого майстер класу долучилася вперше.

ОЛЕНА РУЩАК, ужгородка:

– Перший раз в житті, от я ліплю. Стараєшся як дитина маленька, скільки часу я потратила на цей виріб, ну двадцять – тридцять хвилин. Головне старатися, мати бажання, гарний майстер Оксана із Полтави.

Майстер з гончарства Оксана Богомолова приїхала до Ужгорода з Полтави. Гончарством займається професійно. Розповідає про основні дії для виготовлення виробу.

ОКСАНА БОГОМОЛОВА, майстриня з гончарства:

– Вот в принципе вот это уже основа и можем набирать, вот это я говорю и раскрывать форму, увеличивать ее вверх закрывать и естественно какие угодно могут быть сосуды и формы.

Сергій Івашків приїхав на фестиваль із Львівщини. Гончарством займаються всією родиною. Сьогодні майстер клас проводить разом із сином.

СЕРГІЙ ІВАШКІВ, гончар (Львівська область):

– Раніше гончарство було ремеслом, а тепер, зараз – це якби гончарство – це, навіть, і психологічно люди відпочивають за гончарним колом, так якби глинотерапія так звана. А для мене особисто гончарство – це моє життя раніше було хобі, а тепер життя.

На фестиваль Сергій Івашків привіз із собою чорну кераміку.

СЕРГІЙ ІВАШКІВ, гончар (Львівська область):

– Чорна кераміка – тому, що кераміка – це люди додумалися забити в глини пори, це давня технологія, випалюється вона дровами в спеціальному гончарному горні і пізніше, коли вже черепок випалений, засипається дровами, і без доступу повітря – ця кераміка як раз вона стає чорною і димлення і цей дим завиває пори.

Всеукраїнський фестиваль гончарства в Ужгороді провели в друге. Цього річ у ньому взяли участь 11-ть гончарів.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *