Акція та хода до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом (ВІДЕО)

акція та хода проти наркотиків фото

Акцію та ходу до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом влаштували вчора в Ужгороді.

На заході волонтери роздавали буклети про профілактику хвороби, дарували перехожим троянди, як символ солідарності з ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД.

Більше 20-ти років тому ужгородець Валентин дізнався про те, що ВІЛ-інфікований.

ВАЛЕНТИН, віл-інфікований:

Я вживав наркотики. потім дізнався, про те, що віл-інфікований, одразу переосмислив своє життя. Я почав цінувати його. Я тепер постійно приймаю ліки для віл-інфікованих.

Близько семисот ВІЛ-інфікованих закарпатців перебувають на обліку, з-поміж них – понад триста – хворі на СНІД, розповіла лікарка центру з профілактики боротьби зі СНІДОМ Наталія Гудюк.

НАТАЛІЯ ГУДЮК, лікарка-епідеміологиня центру з профілактики боротьби зі СНІДом:

Закарпатська область традиційно є найменшим ураженим епідемією регіоном України. В нашому регіоні превалює статевий гетеросексуальний шлях інфікування і ключовою групою ризику є трудові мігранти та їх постійні статеві партнери. В цьому році епідситуація залишається на рівні попередніх двох років, можемо говорити про деяку стабілізацію епідпроцесу. Але люди реєструються щороку 100-150 нових випадків у нас є.

До Дня боротьби зі СНІДОМ в Ужгороді на Театральній площі провели акцію.

ТЕТЯНА МАРКОВИЧ, лікарка-методистка обласного центру здоров’я:

Сьогодні проводимо акцію сумісно обласний центр здоров’я, центр боротьби зі СНІДом, і червоний хрест, і завжди ми разом, завжди ми спілкуємося з людьми, роздаємо матеріали, в яких можна прочитати основні ризики, де можна обстежитися.

Також до дня боротьби зі СНІДом в Ужгороді провели ходу. Учасники вирушили від коледжу культури і мистецтв, пройшлися вулицями Минайською, Грушевського, до бібліотеки на 8–го Березня. Зустрічним роздавали квіти та інформаційні буклети.

ЯРОСЛАВ СОКАЧ, організатор:

Основна мета даного заходу це привернути увагу суспільства і нагадати всім, що дана проблема, стосується кожного з нас. Першу частину ми вже пройшли це була в нас вулична робота. Серед мешканців міста. була розповсюджена соціальна реклама та вручені квіти з символічною червоною стрічкою, яка є символом солідарності з віл-інфікованими та хворими на СНІД.

У бібліотеці студенти прослухали лекцію про профілактику ВІЛ-інфекції та СНІДу.

ВІКТОР НОВГРАДІ-ЛЕЦО, учасник:

Я про СНІД уже давно знаю, це хвороба, яка щоразу більше косить людей і цією ходою ми виразили протест цій хворобі, ми висказали свою думку щодо неї.

Тривали акція та хода до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в Ужгороді дві години.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *