33-мільйони років тунцю, що знаходиться в Ужгороді

33-мільйони років тунцю, що знаходиться в Ужгороді фото

Чи знаєте ви, де знаходиться єдиний у світі скам’янілий відбиток риби тунця з доісторичних часів? Дати відповідь на це питання легко – відвідайте Закарпатський краєзнавчий музей в місті Ужгород.

У свій час, науковці його назвали “Одинокий тунець”, якому понад 33-мільйони років. Сьогодні небагато хто знає, що мільйони років тому територія сучасного Закарпаття була затоплена морем, яке називалось Карпатським морем і було частиною потужного океану Тетіс. Карпатське море проіснувало понад 100 мільйонів років.

Велика кам’яна брила, розтрощена на кілька шматків, з чітким відбитком великої рибини – тунця розташована у приміщенні Закарпатського краєзнавчого музею (це не найстаріший експонат є ще відбитки доісторичних молюсків), однак він справді унікальний.

Річ у тім, що залишила цей відбиток рибина, яку не знаходили більше ніде у світі. Вчені, котрі проводили дослідження у 70-х роках, назвали дану знахідку – Одинокий тунець. Те ж дослідження показало, що відбиток на камені відноситься до геологічної епохи олігоцен кайнозойської ери. А це означає, що відбитку на камені щонайменше 33,7 мільйона років.

Цікаво, що знайшли величезного тунця на узвишші гори, під час розробки кар’єру у селі Верховина-Бистра на Великоберезнянщині. На висоті 800 метрів робітники кар’єру розкололи кам’яну брилу і побачили дуже добре збережений відбиток рибини довжиною 80 см. У кінці 60-х її перевезли до музею, описали і виклали в експозицію, як підтвердження того факту, що колись територія сучасного Закарпаття була морським дном.

Місце знаходження: відділ природи, Закарпатський краєзнавчий музей,Ужгород, вул. Капітульна 33.

Довідка: нині експозиція музею налічує близько 115 тисяч експонатів, та є найбільшою в Закарпатті, а ужгородський замок входить у список ТОП 3 найвідвідуваніші об’єкти серед туристів Закарпаття.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *