Закарпатська обласна лікарня: американські хірурги врятували кінцівки українським бійцям

американські хірурги врятували кінцівки українським бійцям фото

Закарпатська обласна лікарня імені А. Новака стала майданчиком для проведення серії унікальних мікрохірургічних операцій, які допомогли зберегти кінцівки українським захисникам. Сьомий візит відомих американських фахівців Ендрю Баудера та Стівена Ковача дозволив провести втручання найвищого рівня складності.

Спільна робота закарпатських медиків та колег із США тривала три дні. За цей час лікарі опікового відділення виконали чотири реконструктивні операції, що є критично важливими для подальшої реабілітації та протезування поранених воїнів.
Результати мікрохірургічної місії у ЗОКЛ
Хірургічні втручання охопили пацієнтів із надважкими мінно-вибуховими травмами:

Порятунок стопи: молодому бійцю замістили дефект гомілки васкуляризованим клаптем для майбутньої кісткової пластики.

Підготовка до протезування: військовому з подвійною ампутацією стегон пересадили тканини зі спини, що дозволить почати етап протезування.

Відновлення кисті: пацієнту з відсутністю кісток зап’ястку провели заміну м’якотканинного дефекту.

Реконструкція гомілки: воїну старшого віку пересадили васкуляризовану кістку з однієї ноги на іншу для заміщення дефекту великогомілкової кістки.

«Ми вдячні американським колегам за допомогу у збереженні кінцівок наших воїнів. Це результат злагодженої роботи всього персоналу — від анестезіологів до молодших сестер», — зазначив завідувач опікового відділення Андрій Погоріляк.

Співпраця та навчання медичного персоналу
Закарпатська обласна лікарня продовжує впроваджувати світові стандарти лікування бойової травми. Окрім практичних операцій, лікарі закладу проходять регулярне стажування за кордоном, опановуючи методики заміщення складних дефектів тканин.

Наразі післяопераційний етап у всіх пацієнтів проходить успішно. Дехто з бійців уже готується до виписки, тоді як інші залишаються під наглядом фахівців опікового відділення для проходження наступних етапів лікування.

Плани на 2026 рік
Наступний візит американських мікрохірургів до Ужгорода запланований на травень-червень 2026 року. Фахівці планують не лише проводити нові втручання, а й контролювати етапи відновлення вже прооперованих захисників. Така системна підтримка дозволяє забезпечити високий відсоток успішного одужання навіть у найскладніших випадках.

Джерело

Інша інформація по місту Ужгород:

Тимчасове призупинення водопостачання окремого району, в зв’язку з ремонтними роботами
Упродовж першого кварталу 2026 року прокурорами Закарпаття розглянуто понад 1035 звернень громадян
Ужоцький перевал засипало снігом
В Ужгороді визначають кращих виконавців на народних інструментах (ВІДЕО)
«Під цвітом сакури» – Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва стартував в Ужгороді
Відійшов у вічність Володимир Дмитрович Олексин
Сьогодні в Ужгороді прощатимуться з полеглим воїном Андрієм Терещаком
В Ужгороді мотоцикліст у стані наркотичного сп’яніння скоїв ДТП
Митники не дозволили вивезти колекційні стародруки (ФОТО)
В Ужгороді 22 автобуси прикрасили сакурами до фестивалю (ФОТО)
Андрій Шевченко в Ужгороді: легенда футболу здійснив мрії юних вболівальників
Ужгород виділяє 2,25 млн гривень родинам загиблих захисників
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *