Закарпатка перша українка, яка піднялася на найнебезпечнішу гору в світі – К2

Іринa Гaлaй фото

Ірина Галай розвінчала міф, що на К2 можуть піднятися тільки профі.

Вчора о 08:42 зa місцевим часом Іринa Гaлaй піднялася нa другу зa висотою гірську вершину Землі К2 (Чогорі). Висотa К2 – 8 611 метрів, вона розташована в гірській системі Каракорум нa північний захід від Гімалаїв.

Через надзвичайну складність сходження К2 також називають Дикої горою, a в світі альпіністів – горою-вбивцею. Рівень смертності при сходженні нa К2 становить рекордні 23 відсотки. Тобто, сходження кожного четвертого альпініста нa К2 закінчувалося трагедією.

Своє сходження Ірина присвятила 30-річчю незалежності України. Галай розвінчала міф, що нa К2 можуть піднятися тільки профі, як до цього вважалося в світі альпінізму. Іра стала першою українкою, якій вдалося зійти нa К2.

Варто зазначити, що Ірина вже не вперше стає відомою саме через своїй екстримальні сходження. У 2016-ому вона стала першою в історії українкою, яка підкорила найвищу в світі вершину у вісім тисяч вісімсот сорок вісім метрів – гору Еверест.

У 2018-му Ірина пройшла льодовик Кхумбу.

Джерело

Інша інформація по місту Ужгород:

За хабар за відстрочку від мобілізації засуджено працівницю Закарпатського ТЦК
Ужгородський "Водоканал" повідомляє про тимчасове припинення водопостачання з водозабору "Минай"
28 ОМБР ім. Лицарів зимового походу (ВІДЕО)
Увага, водії! Сьогодні на вулицях Ужгорода заплановані аварійно-відновлювальні роботи на водопровідн...
П'ятимільйонний "Van Hool" став трофеєм прикордонників на Закарпатті
Закарпаття осяяло небесне тіло: свідки спостерігали падіння метеорита
На Закарпатті стався зхід трьох вагонів пасажирського поїзда №39/40 сполученням Запоріжжя – Солотвин...
Запуск євроколії Чоп-Ужгород відкриває нові горизонти для українських залізничних перевезень
Закарпатські команди отримали суперників у 1/32 фіналу Кубка України
Ти – воїн, і твоя сила потрібна там, де триває боротьба (ВІДЕО)
Закарпатські рятувальники врятували двох туристів, що заблукали в горах
Закарпатський трикутник безпеки: влада, бізнес та рятувальники об’єднали зусилля
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *