Закарпатець скасував у суді штраф за неприбуття у ТЦК за надісланою «Укрпоштою» повісткою

повістки військовозобовʼязаним фото

Рахівський районний суд задовільнив позов місцевого мешканця Юрія Баранюка та скасував постанову РТЦК та СП про притягнення закарпатця до відповідальності за порушення законодавства про оборону та мобілізацію.

Як йдеться в рішенні суду від 5 травня, 24 грудня 2024 року закарпатець прийшов до ТЦК за направленням на ВЛК, яку як обмежено придатний мав пройти до 5 лютого. У центрі комплектування на нього склали протокол за неявку по повістці, надісланій за місяць до цього «Укрпоштою». Постанова передбачала покарання у вигляді 17 тис. грн штрафу.

Під час судового засідання адвокатка Юрія Баранюка пояснила, що позивач не отримував повідомлення «Укрпошти» про те, що на його ім`я у відділенні знаходиться повістка від ТЦК та СП, оскільки фактично проживає в іншому населеному пункті. У листопаді 2022 року закарпатець повідомив про своє з сім’єю фактичне місце проживання у селі Костилівка та надав відповідну довідку до сільської ради. Окрім того, він являється батьком трьох малолітніх дітей, що також йому дає право на відстрочку.

Суд також взяв до уваги, що позивач не оновлював дані військового обліку, не має електронного кабінету призовника, а за довідкою «Укрпошти» причиною повернення рекомендованого листа з повісткою є те, що вона не була вручена Юрію Баранюку у зв’язку з його відсутністю за вказаною адресою.

«У даному випадку відповідач не врахував пояснень позивача, зазначених у протоколі, та виніс постанову, яка не відповідає вимогам закону», – йдеться у рішенні суду.

Дослідивши всі матеріали справи, суддя Марія Марусяк задовільнила позов закарпатця та скасувала постанову Рахівського РТЦК та СП про притягнення його до відповідальності за порушення законодавства про оборону та мобілізацію. На рішення можуть подати апеляцію.

Джерело

Інша інформація по місту Ужгород:

Інформаційна війна проти України: як Росія використовує дезінформацію та релігію для підриву довіри
СБУ застерігає: в Україні зросла кількість афер, під час яких зловмисники ошукують громадян, видаючи...
Відбулися чвертьфінальні матчі Кубка Закарпаття з футболу 2026
На Закарпатті приріст бюджету завдяки релокованому бізнесу зріз у майже 8 разів
Проїзд по 20 гривень: в Ужгороді продовжили тимчасовий тариф на автобуси
УжНУ вперше проведе дводенні змагання з робототехніки для школярів
Посол Китаю відвідав ужгородський скансен: гостям показали колорит Закарпаття
Чотири країни — один союз: Закарпаття готує проривну угоду з Румунією, Словаччиною та Угорщиною
Міжнародний день музеїв на Закарпатті: програма заходів та безкоштовний вхід
На Закарпатті розквітла Долина нарцисів (ФОТО)
Безкоштовний відпочинок для дітей: в Ужгороді відкриють денні табори на 600 школярів
На обʼїзній Ужгорода водійка Opel зʼїхала у кювет
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *