В Ужгороді відзначали 150-річчя видатного українського письменника Василя Стефаника

інститут культури стефаник фото

У вінок всенародної поваги і любові до видатного українського письменника Василя Стефаника свої пелюстки вплели у п’ятницю і студенти Ужгородського інституту культури і мистецтв.

Андріана Зан, викладач – методист української літератури, керівник навчальної групи 1 курсу сп.«Сценічне мистецтво» та «Видовищно- театралізовані заходи», провела цікавий урок-портрет, у центрі якого – творча постать видатного письменника – ювіляра Василя Стефаника.

По- різному називають письменника його шанувальники та критики: українським модерністом, великим майстром експресіоністичної новели, «поетом мужицької розпуки», «співцем народної душі», ба, навіть, «селянським Бетховеном». Андріана Василівна цікаво презентувала студентам різні грані особистості В. Стефаника: таємницю роду Стефаників, взаємодію митця з українською інтелігенцією, політикою, радянською владою, розповіла про уподобання, «найвищі ідеали жінки» та родинні цінності письменника. Студенти активно включалися в обговорення знакових творів видатного прозаїка ( «Камінний хрест», «Марія», «Сини», «Кленові листочки»), просякнутих гіркотою і трагізмом.

В Ужгороді відзначали 150-річчя видатного українського письменника Василя Стефаника

Викладачу вдалося переконати своїх студентів у неповторності таланту майстра слова «різьбленого як камінь», Василя Стефаника, якому вдалося втілити свою письменницьку мрію: своїми творами «сказати людям щось таке сильне і гарне, що такого їм ніхто не казав ще…».

В Ужгороді відзначали 150-річчя видатного українського письменника Василя Стефаника

Урок- портрет вдало доповнив перегляд бібліотечних документів ювілейної виставки під назвою «І душа його горить сьогодні», яку підготувала завідувачка бібліотекою інституту Елеонора Лукеча разом зі своєю помічницею Крістіною Лабою.
На світлинах студенти 1 курсу ХМ та МСКД з викладачем української літератури Андріаною Зан та завідувачкою бібліотеки Елеонорою Лукечею.

Джерело

Інша інформація по місту Ужгород:

40 років Чорнобиля: в Ужгороді вшанували ліквідаторів та відзначили їхню мужність
Помер військовослужбовець із Ужгородщини Анатолій Макарович
Гартуючи Перемогу. Військовий 54-ї окремої механізованої бригади ім. Івана Мазепи – “Борода”.
Сніг триматиметься до червня: туристів застерігають від підйому на Говерлу
Понад 300 учасників – на відкритому чемпіонаті Закарпаття зі змішаних єдиноборств ММА
На Закарпатті розшукали 141 водія, які втекли з місця ДТП
Окупанти оплатили дрони для ЗСУ: СБУ та батальйон «Роланд» провели зухвалу спецоперацію в Тамбовські...
Поліція встановила порушника, який пошкодив фасад фітнес-клубу в Ужгороді
В Ужгороді засудили чоловіка, бо він торкався до грудей жінки
На двох вулицях Ужгорода змінили організацію руху транспорту (СХЕМА РУХУ)
Всеукраїнський турнір юних дзюдоїстів в Ужгороді «Randori Spring Cup» виграли харків’яни (ВІДЕО)
Прикордонник Мукачівського загону став чемпіоном світу з хортингу
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *