У центрі Ужгорода тріщить по швах історична пам’ятка – будинок Рафанда

будинок Рафанда фото

Гола цегла і величезна дірка у підвал – так виглядає фасад будинку по вулиці Назалежності в Ужгороді.

Штукатурка сиплеться з усіх боків будинку. Аби не падала на голови, жителі огородили частину двору стрічкою, щоб люди ішли в обхід будівлі. Через відсутність вентиляції у підвалі, де до речі розміщується і бомбосховище, тріщинами пішли і стіни. Ще однією проблемою мешканців є дах, який постійно протікає.

У будинку проживає більше сотні жителів, і він – пам’ятка архітектури. Зведена у міжвоєнний період, будівля є частиною історичного чеського кварталу – між іншим єдиного на всю Європу – що й робить будинок унікальним.

П’ять років тому тут створили ОСББ, полагодили проводку, з фінансуванням міської ради зробити водопровід. Але самостійно впоратися із вологою, та відновленням фасаду не можуть.

Жителі переконані: будинок – архітектурна пам’ятка, потребує реконструкції. І її мають зробити силами чиновників. Та все, що їм поки пропонують, – це отримати кошти на ремонт через житловий фонд міськради. Ужгородці переймаються, що поки питання рушить з мертвої точки, від будинку залишаться самі руїни.

Джерело

Інша інформація по місту Ужгород:

У горах Закарпаття оголосили помірну сніголавинну небезпеку
В Ужгороді відбудеться поетичний марафон до річниці народження Тараса Шевченка
Троє «вчителів» із Тячівщини отримали підозру через уникнення мобілізації
«Гроші ходять за вчителем»: на Закарпатті запускають нову освітню модель із прямими виплатами педаго...
З початку 2026 року у Карпатах врятували 55 туристів
Блокпости Закарпаття: посилення перевірок на в’їздах в область з 26 лютого
Завтра в Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олександром Тарнаєм
На Закарпатті викрили схему ухилення від мобілізації: підозру оголошено керівнику районного ТЦК
Світло без переплат: бізнес Закарпаття може отримати енергокредити під 0%
Моніторинг радіаційної безпеки: стабільна ситуація на Закарпатті
Понад пів тисячі ВПО звернулися до служби зайнятості Закарпаття з початку року
Відбувся відкритий чемпіонат Ужгорода з класичних шахів
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *