Ціни на житло в Ужгороді знову пішли вгору

До бюджету Ужгорода за І квартал 2020 року надійшло понад 261 млн грн фото

Ціни на житло в Ужгороді знову пішли вгору. За даними порталу LUN станом на квітень 2026 року, середня вартість однокімнатної квартири на вторинному ринку сягнула 69 тисяч доларів — це на 10% більше, ніж пів року тому. Двокімнатні об’єкти коштують уже близько 100 тисяч доларів, а трикімнатні — 112 тисяч. Оренда теж не відстає: за однокімнатну просять у середньому 22 тисячі гривень на місяць, за двокімнатну — 35 тисяч.

Мешканці Закарпаття вже звикли до високих цін, але чергове підвищення вдарило по кишенях особливо болісно. Багато сімей, які відкладали на першу квартиру, тепер змушені переглядати плани. Молодь і переселенці, що оселилися тут через війну, відчувають це гостріше за всіх.
Що показує свіжа статистика

Аналітика LUN за квітень 2026 року фіксує стабільне зростання на обох ринках. На вторинному:

1-кімнатні квартири — 69 000 $ (+10% за пів року, +8% за рік);
2-кімнатні — 100 000 $ (+12% за рік);
3-кімнатні — 112 000 $ (+6% за рік).

На первинному ринку квадратний метр у новобудовах коливається від 710 $ в економ-класі до 1150–1750 $ у комфорт- і бізнес-сегментах. У популярних ЖК на Боздоші чи в центрі ціна легко перевищує 1300 $ за метр.
Оренда зросла ще помітніше. За рік однокімнатні додали 21%, двокімнатні — 68%. За останні пів року двокімнатні «підскочили» на 40%. Таких темпів Ужгород не бачив навіть у пік міграції 2022–2023 років.

Чому ціни знову ростуть
Головна причина — обмежена пропозиція на тлі стабільного попиту. Ужгород залишається одним із найбезпечніших міст України. Сюди продовжують переїжджати родини з інших регіонів, а кількість якісних квартир зменшується.
«Ціни на оренду і купівлю житла в Ужгороді продовжують зростати. По-перше, Ужгород — одне з найбезпечніших міст України. Багато людей переїжджають на Закарпаття з інших регіонів, пропозицій на ринку стає все менше. По-друге, будівельні матеріали, енергоносії, логістика — все дорожчає», — пояснює агентка з нерухомості Віталія Луцанич.
До цього додається інфляція, коливання курсу та зростання собівартості будівництва. Забудовники піднімають стартові ціни ще на етапі котловану. У популярних мікрорайонах — центр, Боздош, БАМ — конкуренція за об’єкти особливо гостра.

Як це впливає на ужгородців
Для місцевих сімей оренда 35 тисяч гривень за двокімнатну квартиру — це часто половина середньої зарплати в регіоні. Багато хто знімає житло разом із родичами або шукає варіанти в передмісті. Купівля стала ще складнішою: навіть кредит «єОселя» не завжди рятує через високі вимоги до початкового внеску.
Інвестори, навпаки, радіють. Квартири в новобудовах ближче до кордону з ЄС швидко знаходять орендарів і дають стабільний дохід. Дехто купує на старті будівництва й перепродує через рік-два з прибутком 20–30%.

Де шукати вигідніші варіанти
Не все так безнадійно. Експерти радять звертати увагу на такі локації:

Райони Радванка, Промисловий та Садовий — тут ціни на 15–20% нижчі, ніж у центрі.
Новобудови з здачею в 2026–2027 роках — на етапі котловану можна заощадити до 15%.
Вторинний ринок у будинках 2015–2020 років — часто пропонують готове житло з ремонтом за розумніші гроші.

Віталія Луцанич радить не відкладати покупку, якщо є можливість: «Гадаю, що ціни на ринку продовжать зростати, але темпи будуть помірнішими, ніж у 2024–2025 роках. Особливо у сегменті новобудов та у популярних локаціях».

Прогноз на найближчі місяці
Аналітики не очікують різкого стрибка, але й падіння малоймовірне. Попит підтримує безпека регіону, близькість до Європи та розвиток інфраструктури. Якщо вартість будівельних матеріалів стабілізується, темпи зростання сповільняться до 5–8% на рік. Однак у найпрестижніших районах ціни можуть додати ще 10–12%.

Ужгород уже кілька років тримається в трійці найдорожчих міст України поряд із Києвом і Львовом. І поки місто залишається привабливим для життя та інвестицій, ринок нерухомості продовжуватиме диктувати свої правила.

Джерело

Інша інформація по місту Ужгород:

В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Тарасом Балогою
В Ужгороді зросла вартість проїзду у громадському транспорті
Поліція врятувала дітей від експлуатації та затримала матір, яка передавала їх «в оренду»
Озеро Синевир засипало снігом посеред квітня
Грип на Закарпатті: медики зафіксували циркуляцію чотирьох різних штамів
На Закарпатті підлітки побили ветерана 101-ї Закарпатської бригади ТрО (ВІДЕО)
СБУ, ФБР та правоохоронні органи ЄС викрили гру рф на масштабному шпигуванні за громадянами ЄС, США ...
Тимчасове призупинення водопостачання 8 квітня в мікрорайонах Радванки та промислової зони, в зв’язк...
У лісах на Закарпатті фіксують загибель диких кабанів
Власник ТЦ у центрі Ужгорода 5 років поспіль спекулював на електриці: що відомо
В Ужгороді перевірили якість повітря
Смертельний бізнес на Тисі: як правоохоронці викрили хитрі схеми переправників на Закарпатті
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *