Кожна фракція Закарпатської облради може отримати по заступнику голови

ода атріум фото

Про це пише у своєму телеграм-каналі Павло Федака – https://t.me/P_Fedaka/61

❗️На друге пленарне засідання 4 сесії Закарпатської облради, яке відбудеться у четверг 2 грудня, планується внести питання збільшення кількості заступників голови обласної ради, довівши їх число до 4-х (перший і три заступники). Чому не до 7-ми? Щоб кожна фракція облради (всього 8) мала по голові або заступнику.

❗️Цю пропозицію хотіли внесли ще на попереднє засідання, коли обирали головою Володимира Чубірка (Рідне Закарпаття) та заступників від Батьківщини (А.Шекета) та Європейської Солідарності (В. Дем’янчук).
❗️Але «ЄС» відмовлявся в такому випадку голосувати за голову облради, розмивати повноваження свого заступника ще між двома «пасажирами» фракція Порошенка не захотіла, а без неї голосів не було. Тому переклали на потім. Угорці з КМКС також не захваті від цієї пропозиції, чи поведуться депутати щоб наплодити «весільних генералів» побачимо на завтрашній Президії облради.

❗️Але є суттєвий правовий момент: стаття 56 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» каже, що обласна рада обирає першого заступника, заступника голови ради. Тобто, закон вживає посади «перший заступник» і «заступник» виключно в однині. Збільшення кількості заступників, звісно, буде порушенням цієї норми Закону.

❗️У Вінницькій області пішли таким шляхом, обравши 3-х заступників, зараз мають проблеми з Рахунковою палатою, адже виплата зарплати у невстановлених законом рамках трактується, як нецільове використання бюджетних коштів.
❗️Відповідальність і відшкодування збитків нестиме одноосібно голова облради. Адже в пункті 3 ч. 6 ст. 55 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» вказано, що голова обласної ради представляє раді кандидатури для обрання на посаду першого заступника, заступника голови обласної ради. Прикритися колективним голосуванням не вийде.

❗️Якщо вже закарпатські депутати так сильно хочуть збільшити кількість заступників голови облради, то хай обирають додаткових на громадських засадах, без тринькання коштів платників податків.

❗️Так будуть і вовки ситі і вівці цілі.

Джерело

Інша інформація по місту Ужгород:

Закарпаття: 30 нових випадків COVID-19 за тиждень
За хабар за відстрочку від мобілізації засуджено працівницю Закарпатського ТЦК
Ужгородський "Водоканал" повідомляє про тимчасове припинення водопостачання з водозабору "Минай"
28 ОМБР ім. Лицарів зимового походу (ВІДЕО)
Увага, водії! Сьогодні на вулицях Ужгорода заплановані аварійно-відновлювальні роботи на водопровідн...
П'ятимільйонний "Van Hool" став трофеєм прикордонників на Закарпатті
Закарпаття осяяло небесне тіло: свідки спостерігали падіння метеорита
На Закарпатті стався зхід трьох вагонів пасажирського поїзда №39/40 сполученням Запоріжжя – Солотвин...
Запуск євроколії Чоп-Ужгород відкриває нові горизонти для українських залізничних перевезень
Закарпатські команди отримали суперників у 1/32 фіналу Кубка України
Ти – воїн, і твоя сила потрібна там, де триває боротьба (ВІДЕО)
Закарпатські рятувальники врятували двох туристів, що заблукали в горах
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *