До кінця року Україна має отримати 2 транші МВФ на $3,5 млрд — Мінфін

долари економіка гроші фото

У Міністерстві фінансів України очікують, що до кінця 2020 року Міжнародний валютний фонд в межах нової кредитної програми перерахує 2 транші по 1,75 мільярда доларів.

Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко під час онлайн-засідання комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

«Очікується до кінця року (це предмет дискусії, ми хочемо збільшити цю суму) 3,5 мільярда доларів. Мова йде про два транші — по 1,75 мільярда доларів», — заявив Марченко.

Він зазначив, що цю суму МВФ перерахує Україні після підписання нової програми EFF. Водночас, для того, аби Рада директорів МВФ затвердила програму, Україні необхідно ухвалити так званий банківський закон, який не дозволить повернути на ринок збанкрутілі або націоналізовані банки.

Голова Мінфіну також зазначив, що Україна не зверталася до МВФ за додатковими грошима через пандемію коронавірусу.

«Україна працює над структурною програмою EFF, щодо окремої кредитної лінії ми не зверталися. Тобто, ми вважаємо, що за структурною програмою можемо отримати всю необхідну нам допомогу», — додав Марченко.

Наразі Україна проводить переговори з МВФ про початок нової кредитної програми, розмір якої складе від 5,5 мільярда доларів до 8 мільярдів доларів, а термін — 3 роки.

Нова кредитна програма необхідна Україні для того, аби пройти пікові виплати за державними боргами, які настануть у травні, липні та вересні 2020 року, а також профінансувати дефіцит державного бюджету, який Верховна Рада 13 квітня збільшила до рекордних 300 мільярдів гривень.

Джерело

Інша інформація по місту Ужгород:

Смертельна пожежа в Ужгороді: через несправну саморобну піч загинув пенсіонер
В Ужгороді стартував відкритий зимовий турнір із дзюдо Randori Winter Cup
Завершується І коло Ужгородської футзальної ліги
Під Ужгородом — додаткові засоби автофіксації порушень ПДР (ФОТО)
Сьогодні День створення легендарної 95 окремої десантно-штурмової Поліської бригади! (ВІДЕО)
В Ужгороді визначили стипендіатів 2026 року: кращі спортсмени міста отримуватимуть по 7 000 гривень ...
Двоє перевізників на Закарпатті оштрафовані на 17 000 грн (ФОТО)
Баранинська громада з глибоким сумом повідомляє про непоправну втрату
У Карпатах помітили ведмедя-шатуна: чому хижак не спить і чим це небезпечно (ФОТО)
Закарпатців запрошують долучитися до здачі крові
Вогнеборці Ужгорода ліквідували пожежу у двох гаражах (ФОТО)
На Закарпатті затримали організатора переправи через Тису
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *