Гепатит А атакує Хустщину: 70% усіх хворих — з одного села

Гепатит А атакує Хустщину фото

З початку 2025 року в Хустській територіальній громаді на Закарпатті медики фіксують тривожну динаміку захворюваності на вірусний гепатит А. Загалом за цей період виявлено вже 312 підтверджених випадків інфекції.

Епіцентр захворювання — село Іза

За наявними даними, ситуація є найбільш напруженою в одному конкретному населеному пункті громади. Статистика свідчить, що 70% усіх захворілих — це мешканці села Іза. Така висока концентрація випадків на обмеженій території викликає серйозне занепокоєння.

Причина спалаху досі невідома

Станом на зараз офіційної інформації щодо джерела розповсюдження небезпечного вірусу немає. Профільні служби продовжують епідеміологічне розслідування, щоб встановити причини масового захворювання.

Довідка

Варто нагадати, що гепатит А (відомий також як хвороба Боткіна) — це гостре інфекційне захворювання печінки. Вірус найчастіше передається фекально-оральним шляхом: через вживання забрудненої води, інфікованих харчових продуктів або через брудні руки при недотриманні правил особистої гігієни.

У подібних ситуаціях фахівці зазвичай проводять відбір проб води у приватних криницях та централізованих мережах, а також обстежують контактних осіб в осередках інфекції.

Ми продовжуємо стежити за розвитком подій на Хустщині та повідомимо про результати розслідування, щойно з’явиться офіційна інформація від відповідних служб.

Джерело

Інша інформація по місту Ужгород:

1000 гігієнічних наборів хочуть зібрати для військових на Закарпатті до свята Миколая (ВІДЕО)
«Міс-Кіс 2025» (ВІДЕО)
В Ужгороді висадили символічне «мільярдне» дерево програми «Зелена країна»
Гравці 2013 року народження КЗ «ДЮСШ» ЗОР (Ужгород) із перемог стартували у ВЮБЛ
Тимчасове ускладнення проїзду на вулиці Стрільнична
Про встановлення графіка подачі водопостачання при можливих відключеннях електроенергії
Ужгородський боксер переміг на Всеукраїнському турнірі пам’яті Є. Кужельного
Обличчя різних поколінь. Молодість, що тільки входить у бій, і зрілість, загартована життям.
Закарпатець представить Україну на Чемпіонаті світу з карате у Японії
В Ужгороді відбувся чемпіонат області зі спортивного орієнтування
На перевалах Закарпаття працювала снігоприбиральна техніка
В Ужгороді стартував набір на безплатний курс бариста для жінок, зокрема й для переселенок
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *