В Ужгороді хірурги виконали високотехнологічну операцію зі стентування сонної артерії (ФОТО)

В Ужгороді хірурги виконали високотехнологічну операцію зі стентування сонної артерії фото

За рік у Закарпатській обласній клінічній лікарні імені Андрія Новака виконано понад 80 операцій ендоваскулярним методом, в тому числі й гібридних втручань.

Вийшовши на новий рівень, судинні хірурги медзакладу почали робити ендоваскулярні втручання на сонних артеріях.

Минулого тижня в лікарні виконано операцію зі стентування сонної артерії пацієнтці з генералізованою формою атеросклерозу. У хворої були уражені корональні артерії, артерії нижньої кінцівки, обидві сонні артерії з вираженим кальцинозом – відкладенням солей кальцію в суглобах і м’яких тканинах.

За словами завідувача відділення судинної хірургії Закарпатської обласної клінічної лікарні Юрія Левчака, пацієнтів з кальцинозом дуже важко та ризиковано оперувати відкрито, роблячи розріз через черевну стінку із загальною анестезією. У свою чергу, техніка проведення операції ендоваскулярним методом передбачає доступ через точковий прокол із застосуванням місцевої анестезії.

«Ми відновили прохідність артерії, розширивши спеціальним балоном вузьке місце в загальній сонній артерії, після чого туди був встановлений стент. Стентування проводилося під рентгенологічним контролем – ангіографом, що дозволяє чітко бачити весь процес на моніторі. У результаті ми повністю відновили функціонування сонних артерій та кровопостачання головного мозку. Наразі пацієнтка почувається добре», – розповів Юрій Левчак.

Перевагою мініінвазивних ендоваскулярних втручань є мала травматичність, адже операція не потребує відкритих розрізів. Як наслідок, перебування в стаціонарі становить 1-3 дні.

В Ужгороді хірурги виконали високотехнологічну операцію зі стентування сонної артерії (ФОТО)
В Ужгороді хірурги виконали високотехнологічну операцію зі стентування сонної артерії (ФОТО)

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *