В умовах воєнного стану більшість громад Закарпаття справляються з виконанням місцевих бюджетів

В економіку області вкладено $ 350,3 млн.

За 9 місяців 2022 року до загального фонду місцевих бюджетів Закарпатської області без урахування трансфертів надійшло 6212,2 млн грн, що складає 106,4% плану та на 37,9% більше обсягу надходжень за відповідний період 2021 року.

Як розповідає Юлія Траньович, консультантка з бюджетних питань Асоціації міст України в Закарпатській області, із 64 територіальних громад заплановані показники надходжень виконали 39 громад.

Порівнюючи з результатами за січень-вересень 2021 року, 51 територіальна громада має позитивний темп росту доходів. Найбільше зростання надходжень досягнуто у Чопській (в 2,1 рази більше), Мукачівській (в 2,1 рази більше) та Перечинській (в 2 рази) територіальних громадах. Основною причиною такого збільшення доходів є зростання надходжень ПДФО через збільшення кількості військовослужбовців та їх заробітної плати. Ще однією причиною є також релокація бізнесу з інших областей та їх перереєстрація.

Невиконання планових показників доходів бюджетів окремих територіальних громад та їх скорочення відносно відповідного періоду минулого року відбувається в основному у зв’язку зі зменшенням надходжень плати за землю – через зменшення вдвічі коефіцієнту при визначенні нормативної грошової оцінки земель, призначених для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту (постанова КМУ від 03.11.21 р. №1147); та через непередбачення на 2022 рік плати за землю Карпатським біосферним заповідником. Також на зменшення доходів бюджетів територіальних громад вплинуло встановлення нульової ставки акцизного податку на пальне на період воєнного стану. Слід зазначити, що Законом України №2618-IX від 21.09.2022 відновлене зарахування до бюджетів територіальних громад надходжень від акцизного податку з пального.

Закарпатське РВ АМУ

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *