Пентагон покарає комірника, з вини якого Україна отримала два тактичні ядерні заряди

HIMARS фото

Військова прокуратура США направила до дисциплінарної комісії справу комірника, який відвантажив на адресу Збройних сил України дві тактичні ядерні боєголовки вартістю 9 мільйонів доларів. Винному загрожує штраф та розжалування.

26 травня майстер-сержант Метью Ковальчук, старший комірник арсеналу американської бази Кляйне Брогель у Бельгії, мав підготувати до відправки в Україну 150 контейнерів, у кожному з яких було дві ракети для встановлення на систему залпового вогню М142 HIMARS. Коли вантаж вже відбув до місця призначення, в арсеналі виявили один зайвий контейнер з ракетами, що призначалися для відправлення, і не знайшли контейнер з ядерними тактичними ракетами. Стало зрозуміло, що сталася помилка.

«Майстер-сержант Ковальчук проявив недбалість, яка дорого йому обійдеться. Щонайменше на рік він може забути про підвищення у званні, крім того, запис про цю провину назавжди збережеться в його особистій справі. Штраф 500 доларів, який він заплатить, на цьому тлі виглядає дрібницею», – сказав головний обвинувач військової прокуратури США полковник Джеймс Морс.
Пентагон надіслав запит до Генштабу України з проханням знайти та повернути контейнер із ядерними ракетами. Однак там відповіли, що боєприпаси вже знаходяться на передовій, і зрозуміти, куди саме пішов конкретний контейнер, неможливо.
Поки місцеперебування ракет не встановлять, українським артилеристам наказано вибирати цілі для М142 на відстані не менше 15 кілометрів від населених пунктів.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

2 коментаря для “Пентагон покарає комірника, з вини якого Україна отримала два тактичні ядерні заряди”

    1. В момент друку ще не було відомо, що це новина з російського сайту.

       

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *