Найсильніші команди України змагались в СК “Юність”

гандбол юність змагання фото

1–2 листопада в ужгородському СК «Юність» відбулися центральні поєдинки першого кола жіночої Суперліги України з гандболу сезону 2019/20. У рамках 5-го туру ужгородські «Карпати» приймали львівську «Галичанку».

«Карпати» та «Галичанка» – наразі найсильніші колективи України. У попередніх восьми сезонах золоті нагороди найвищого гандбольного дивізіону держави відправлялися до Львова або до Ужгорода. На рахунку «Галичанки» п’ять чемпіонств, відповідно «Карпати» були першими тричі.

У нинішньому сезоні вищезгадані команди знову перебувають на вершині турнірної таблиці. За підбором гравців львів’янки відчутно переважають свого основного конкурента, однак закарпатки не зменшують своїх амбіцій і продовжують боротися за найвищі місця.

Найчастіше ігри між «Карпатами» та «Галичанкою» проходять у цікавій конкурентній боротьбі й тримають у напрузі протягом 60 хвилин. Однак бувають і винятки, коли доля переможця визначена ще в першому таймі. Ті, хто завітав минулого тижня в ужгородську «Юність», могли у цьому переконатися.

У першій зустрічі цих команд «карпатівки» продемонстрували чи не найкращу гру в нинішньому сезоні. Наші дівчата зуміли не тільки нав’язати боротьбу титулованому супернику, а й здобути переконливу перемогу. Якщо в перші 15 хв. на майданчику точилася рівна боротьба, то згодом ініціативою володіла команда Віктора Чернова. Господарки майданчика потужно провели другу частину першого тайму і пішли на перерву за переваги у три м’ячі (14:11).

У другій 30-хвилинці «Карпати» не збавили обертів і продовжили активно йти вперед. «Галичанкам» нічого не вдалося протиставити збалансованій грі ужгородок, тож вони зазнали першої поразки в чемпіонаті. Фінальні сирена зафіксувала перемогу ужгородського ГК із рахунком 26:20. Найрезультативнішими у складі команди-переможниці були Каріна Колодюк (9 м’ячів) та Каріна Байрак (8). Софія Безрукова відзначилася чотирма точними кидками, а Мілана Шукаль – трьома. Ще два результативні удари на рахунку Дарії Євницької.

На жаль, сценарій другого матчу був протилежний першому. Львівські гандболістки зі стартових хвилин заволоділи ініціативою і з плином часу тільки нарощували свій гандикап. На момент завершення першого тайму він сягав 13 м’ячів (8:21). Зупинятися на досягнутому гості не збиралися, тож у другій 30-хвилинці продовжили домінувати на майданчику. Гра того дня в закарпаток геть не клеїлася. Вони припускалися великої кількості помилок як в обороні, так і в нападі. Як підсумок – 19:38 на користь «Галичанки».

Результативними кидками у складі ужгородської команди відзначилися: Мілана Шукаль (4), Каріна Колодюк (4), Ольга Макаренко (3), Софія Безрукова (3), Дарія Євницька (2), Анастасія Полєтаєва (2) та Марія Суха (1).

Після першого кола змагань «Карпати» перебувають на другій сходинці турнірної таблиці (14 очок). У лідера чемпіонату – львівської «Галичанки» – ідентична кількість залікових балів, однак на два матчі зіграно менше. Трійку кращих замикає херсонська «Дніпрянка», котра у десяти іграх виборола 10 очок.

Наступні матчі «Карпати» проведуть 15–16 листопада на виїзді проти миколаївського «Реалу».