На Закарпатті збудують сміттєсортувальний завод за грантові кошти ЄС та Угорщини

масове отруєння дітей через сміття фото

На Берегівщині Закарпатської області стартує проєкт будівництва сміттєсортувального заводу, який збудують на грантові кошти ЄС та Угорщини.

Про це повідомила пресслужба Закарпатської обласної ради на своїй сторінці у Facebook.

Зазначається, що 21 грудня 2022 року був підписаний грантовий контракт ЄС між СТС та ЄОТС ТИСА на загальну суму 5 555 555,56 євро та 28 грудня 2022 року – Окремого контракту між Міністерством енергетики Угорщини та ЄОТС ТИСА на суму 916 100 034 млн форинтів.

«Це стало можливим попри війну в Україні, завдяки нашій наполегливості та рішучим діям. Тож тепер маємо менше року для того, щоб побудувати сміттєсортувальний завод. Маємо також низку питань, у першу чергу юридичних, які нам слід вирішити у найкоротші терміни», – зазначив голова Закарпатської облради Володимир Чубірко.

Він також повідомив, що 19 січня в Ужгороді з цього питання очікується делегація з Угорщини, у т.ч. з Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини (керівний орган Програми HUSKROUA), Спільного технічного секретаріату Програми та комітату Саболч-Сатмар-Берег. Також відбудеться виїзна нарада за участі представників Закарпатської ОДА/ОВА, Закарпатської обласної ради, Берегівської міськрайорганів, підрядників та технічного персоналу в село Яноші на місце будівництва сміттєсортувального заводу.

Із важливого присутні обговорили будівництво під’їзної дороги до сміттєсортувального заводу. Закарпатська обласна рада і Закарпатська ОВА шукатимуть можливості для забезпечення цього будівництва.

Також наразі обговорюється питання щодо укладання Договору щодо земельної ділянки, на якій буде проводитися будівництво. Наступне питання – внесення змін до дозволу на будівництво сміттєсортувального заводу.

Як зазначив Чубірко, тендер проведений і визначена фірма (угорсько-український консорціум).

«Наступний крок – реєстрація проєкту в Кабінеті Міністрів України. Далі – акредитація ЄОТС ТИСА як нерезидента в Директораті при Кабінеті Міністрів України. Важливо, що у рамках реалізації проєкту буде створено комунальне товариство/асоціація, яка займатиметься утриманням заводу. Регламенти роботи заводу та асоціації розробить ЄОТС ТИСА», – зазначив Чубірко.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *