Кому війна, а кому мати рідна

путін піп фото

Окупаційна війна РФ проти України триває вже восьмий день. Більш ніж тиждень Україна дає відсіч російським окупантам. Нині – 4 березня. Серед головних цитат Президента України Володимира Зеленського можна визначити:

  • Говорячи про ненажерливість Росії, Володимир Зеленський додав «далі буде Латвія, Литва, Естонія, Молдова, Грузія, Польща». На думку Президента, росіяни»будуть йти до Берлінської стіни»;
  • Президент звернувся до Путіна «ми не нападаємо на Росію, і не збираємося. Ми не в НАТО. Йди геть із нашої землі, або сідай зі мною за стіл переговорів. Чого ти боїшся. Я не хочу говорити з Путіним, а мушу з ним говорити»;
  • Про атаку біля Успенського собору УПЦ МП наголосив «російська бомба, випущена на церкву Московського патріархату, це так Путін захищає».

Зараз РПЦ, її негативний вплив та параноя Кирила Гундяєва переходить всі межі. 23 лютого 2022 року, після постанови Президента Росії Володимира Путіна про використання військ в Україні, патріарх РПЦ Кирило Гундяєв вітаючи російських солдатів з «Днем захисників вітчизни», наголосив, що не буває війни без жертв, заявив про «загрозу» на адресу Росії на російських кордонах і закликав російських солдатів не сумніватися в тому, що вони вибрали правильний шлях у житті і закликав бути в боєздатності.

Також, він особисто привітав головного вбивцю – Володимира Путіна і заявив, що російські війська лише стоять «на сторожі кордонів Росії».

На цю діяльність та позицію Кирила Гундяєва вже відреагував один із найвпливовіших духівників Закарпаття митрополит Мукачівський Феодор, який 01 березня 2022 року публічно повідомив про повне припинення Мукачівською єпархією УПЦ поминати на всіх богослужіннях московського патріарха Кирила Гундяєва, через його відмову засудити війну Росії проти України. За це Владикові Феодору вдячні його духовенство та парафіяни. бо таке рішення заслуговує на велику повагу.

Кому війна, а кому мати рідна

Зараз таке рішення вже прийняла більшість єпархій УПЦ МП. Однак, на території Закарпатської області діє ще одна московська єпархія – Хустська єпархія УПЦ МП, яка по не визначеним причинам не підтримує та публічно не заявляє про припинення поминання московського патріарха, прихильника війни в Україні – Кирила Гундяєва. Чому? В чому причина? Мабуть, тісний зв’язок керівництва Хустської єпархії УПЦ – митрополита Марка Петровція та вікарія, єпископа Симеона Голубки із РПЦ. Мабуть, так, оскільки сам Симеон Голубка має рідного брата єпископа Наро-Фоминського, вікарія патріарха РПЦ Кирила Гундяєва – Парамона Голубку, який також перебуває на посадах голови фінансово-господарського управління РПЦ (з серпня 2020 року), а у період з 2019 по 2020 р.р. був намісником Троїце-Сергієвської лаври, одної з найбагатших в Росії. Рідна сестра Симеона Голубки також має важливий напрямок в РПЦ, перебуває на посаді казначея в структурі РПЦ – Серафима Голубка. Також, Симеона Голубку пов’язують із іншими вагомими  фігурами в РПЦ – митрополитом Архангельським Даниїлом Доровським та митрополитом Орловським Тихоном Доровським. В окремих кругах ці сім`ї об’єднують в один релігійний клан «Доровські – Голубки», які суттєво впливають на релігійну ситуацію в регіоні.

Кому війна, а кому мати рідна

Після публічної заяви митрополита Феодора, окремі священники підтримали таку позицію та очікували однотипну реакцію на дії РПЦ з боку керівництва Хустської єпархії УПЦ МП, однак, отримали зворотне.

Попри це, окремі, відчайдушні священники Хустської єпархії УПЦ все ж наважилися публічно засудити патріарха РПЦ Кирила Гундяєва та закликати до закінчення війни. Зараз духівники отримують погрози та їх змушують видалити з соціальних мереж будь-які звернення чи заклики, до відповідного розпорядження. ЯКЕ РОЗПОРЯДЖЕННЯ, ЯКА ВКАЗІВКА.

Вельмишановне керівництво Хустської єпархії УПЦ – в Україні війна з Росією, яка винищує наш народ, дітей, віру та майбутнє. Ми вважаємо, що з таким не зволікають, тому закликаємо Вас піти вслід за Мукачівською єпархією УПЦ та не прославляти того, хто підтримує війну в Україні.

Ми впевнені, що після перемоги України над агресором, всі українці очікують об’єднання церков в Єдину помісну церкву України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *