Як відбувається дистанційне навчання в Закарпатському угорському інституті

Бейла Рац заступник ректора інституту з питань освіти фото

Із дистанційним навчанням під час весняного карантину Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ впорався на відмінно. З використанням отриманого досвіду нині триває «друга дія», адже кілька тижнів тому виш знову перейшов на навчання в онлайн-форматі. Про нинішній стан справ розповідає Бейла Рац, заступник ректора інституту з питань освіти.

– Чи відрізняється нинішнє дистанційне навчання від весняного? Якщо так, тоді чим?

– Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ перейшов на дистанційне навчання кілька тижнів тому, до якого протягом певного часу на початку 2020/2021 навчального року тривав гібридний навчальний процес. Профільне міністерство дозволило вищим навчальним закладам самостійно обирати форму навчання, що залежало, в першу чергу, від епідеміологічної ситуації та деяких інших факторів. Після того, як місто Берегово потрапило до «червоної» зони, були введені карантинні обмеження, тож університети та інститути мали перейти на навчання в онлайн-форматі.

У березні не було подібних тимчасових послаблень та зонування територій. Щодо дистанційного навчання, як педагоги, так і учні тепер краще підготовлені, адже практика другого семестру попереднього навчального року зробила всіх більш досвідченими.

– Не було б більш дієвим гібридне навчання (тиждень удома, тиждень в інституті)?

– У «червоній» зоні у вишів немає можливості вибору. У «помаранчевій» – слід також брати до уваги епідемситуацію, кількість недужих викладачів та студентів, кількість контактних осіб, можливість доїзду тощо. Є обставини, які потрібно враховувати в першу чергу і відповідно організовувати навчання. Слід підкреслити, що в таких випадках повну відповідальність несе керівник навчального закладу.

– Які платформи використовують викладачі? Є рекомендовані чи кожен вибирає на свій розсуд?

– Кількість онлайн-платформ, що використовуються в навчанні, значна, але все залежить від того, як викладач може найефективніше надати необхідні знання або оцінити знання учнів якомога об’єктивніше. Наші викладачі можуть вільно вибирати інтерфейси в Інтернеті, але найчастіше вони організовують викладання в Google Classroom та поштовій системі інституту, читають лекції за допомогою програм Zoom та Meet, а письмове оцінювання відбувається в системі Redmenta.

– Чи є зміни у розкладі теоретичних та практичних занять під час дистанційного навчання?

– Обидва типи уроків можуть проводитися онлайн, за винятком виконання тих лабораторних робіт, для виконання яких потрібна лабораторія. Саме тому, проведення лабораторних робіт ми запланували на початок семестрів, адже вже у вересні ми були готові, що через епідемситуацію нам доведеться переходити на дистанційне навчання. Семінари та інші практичні заняття можуть бути реалізовані в різних онлайн-платформах, таких як прямий обмін презентаціями чи навіть у Zoom.

– Які проблеми виникають під час навчання в онлайн-форматі?

– У цьому випадку, на жаль, нічого не змінилося порівняно з березнем. І викладачі, і студенти часто скаржаться на неякісне підключення до Інтернету та перебої в електромережі.

– Чи видно світло в кінці тунелю? Думаю, вчителі воліють спілкуватися зі студентами «наживо». Чи бачите ви шанс на це ще в цьому семестрі?

– Під час цього інтерв’ю є два типи інформації: в той час, як у деяких регіонах «червоної» зони, таких як Берегово, планують послаблювати карантинні заходи, Кабінет Міністрів, навпаки, розглядає можливість посилення, комендантську годину тощо. Життя вищих навчальних закладів складне, кожна обставина повинна враховуватися при плануванні навчання на найближчі тижні. На сьогодні не бачу багато шансів на те, що компетентні міністерства дозволять проведення традиційних занять в аудиторіях протягом листопада-грудня. Водночас належність до певних зон може змінюватися, і не виключено, що ми можемо повернутися до «очної» освіти на основі відповідного рішення влади та сприятливого стану захворюваності.

Давід Шімон/Simon Dávid/Kárpátalja hetilap

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *