Голова Закарпатської ОДА повідомив про скорочення вдвічі інфраструктурних проєктів

Віктор Микита голова Закарпатської ОДА фото

Про це Віктор Микита пише на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук:

Перший робочий тиждень завершую стратегічними для Закарпаття питаннями у відрядженні в Офісі Президента України.

Мова про планування та початок реалізації інфраструктурних проєктів нашого регіону на 2022-2023 роки.
Після прийняття держбюджету нам довели об’єм фінансування на ініціативи, що можуть втілюватися за кошти Державного фонду регіонального розвитку у 2022 році, на суму 199 млн грн при попередньому плановому розрахунку в 400 млн грн.
Тобто об’єм фінансування з об’єктивних причин зменшено майже вдвічі.
Ми точно врахуємо перехідні проєкти, які потрібно завершити, проєкти розвитку мережі закладів загальної середньої освіти та покращення умов навчання дітей, розширення мережі закладів дошкільної освіти й забезпечення населення області питною водою.
Однак, на жаль, у межах ДФРР-2022 не вистачає коштів на реалізацію нових ініціатив у галузі спорту.
Для нас важливо, щоб у Закарпатті ланцюг від проєктування до будівництва кожного об’єкта був безперервним. Якщо у 2022 році ми не розпочнемо нові проєкти, то у 2023 та 2024 рр. ми не забезпечимо втілення загальнообласної стратегії щодо розвитку проєктів цього напрямку.
Це принципове для мене питання, тому вирушив до столиці для пошуку можливих варіантів вирішення дефіциту цього інвестиційного пакета за рахунок інших програм та цільових субвенцій.

Повертаюся з перспективними новинами. Отже:

✔️ у 2022 році ми очікуємо субвенцію близько 1️⃣0️⃣0️⃣ млн грн на будівництво льодової арени в межах державної ініціативи Президента України Володимира Зеленського щодо будівництва та реконструкції льодових палаців.
☝🏻 Уже в січні ми отримаємо типовий проєкт, затверджений Федерацією хокею України. Після експертизи невідкладно розпочнемо тендерні процедури з метою визначення підрядної організації та початку будівельних робіт. Зводити арену будемо в обласному центрі. Ужгород забезпечить близько 20 млн грн співфінансування;
✔️ у травні 2022 року ми очікуємо субвенцію в сумі близько 1️⃣8️⃣0️⃣ млн грн для реконструкції СК «Юність» + відкритих ігрових майданчиків, спортивного комплексу для боротьби та спортивного залу для гімнастики на базі Закарпатського обласного ПДЮТ «ПАДІЮН» + відкритих ігрових майданчиків, будівництва легкоатлетичного манежу на території ужгородського стадіону «Авангард» та реконструкції стадіону «Авангард» у Міжгір’ї.
☝🏻 Завдання – невідкладно розпочати і вчасно завершити проєктні роботи. Після отримання експертизи оперативно розпочнемо тендерні процедури з метою визначення підрядних організацій та починаємо будівельні роботи.
Тож упевнено можу сказати, що Закарпаття не залишиться без ініціатив спортивного напрямку у 2022-2023 роках. До того ж вищевказані проєкти будуть визначальними для нашого краю.
Однак варто зауважити, що такий інвестиційний пакет для Закарпаття у 2022 році на визначені проєкти – це пряма персональна відповідальність голови обласної державної адміністрації за вчасну і ефективну реалізацію.
Упевнено приймаю її та запевнив керівництво Офісу Президента України, що ми готові до такого виклику.
✅ До іншого, не менш важливого.
Актуалізував питання реалізації закарпатської частини проєкту «Мале Карпатське коло». Це один із пріоритетних інфраструктурних напрямків для області, який збільшить надходження до бюджетів громад, покращить інвестиційний клімат гірських районів, створить нові робочі місця, зробить доступними для мандрівників туристичні локації, історико-культурні об’єкти і, безумовно, покращить імідж усього Закарпаття.
☝🏻 Наступного тижня це питання опрацюємо на нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.
✅ Ну і насамкінець – питання інвестиційного пакета в межах програми Президента України «Велика реставрація».
У 2022 році ми готові представити на розгляд Міністерства культури та інформаційної політики України ряд проєктів історичної та культурної спадщини краю для отримання державного фінансування.
У бюджеті передбачено 3,6 млрд грн на реалізацію проєктів, у тому числі на реставрацію пам’яток культурної спадщини місцевого значення. І ми точно претендуємо на ці кошти.
Дякую колегам з Офісу Президента України та Уряду за підтримку!

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *