Чехія планує відкрити дипломатичне представництво в Ужгороді

Чехія прапор фото

Чеська Республіка планує створити тимчасове дипломатичне представництво на Закарпатті, яке замінить Київське посольство та консульство у Львові, які закрилися наприкінці лютого. Про це інформагентству CTK повідомили в пресслужбі МЗС Чехії.

Речниця міністерства закордонних справ Чехії Анета Коварова розповіла, що з 16 березня консульства Чехії відкрили в Перемишлі, Польща, і в Кошице, Словаччина. Співробітники консульства в Кошицях кілька разів на тиждень їздять в Ужгород для прийому клієнтів. Зараз чехи шукають відповідну будівлю в Ужгороді, де найближчим часом планують відкрити дипломатичне представництво.

«Ми плануємо створити умови, щоби наші співробітники працювали в Ужгороді. Зараз ми шукаємо місце для офісу», – зазначила Анета Коварова.

«Консульство Чехії в Ужгороді працюватиме з розширеним штатом, і незабаром до нього долучиться посол Радек Матула», – повідомила речниця МЗС.

Питання відкриття дипломатичного представництва Чехії в Ужгороді минулого тижня під час зустрічі обговорили заступник міністра закордонних справ Чехії Мартін Смолек та голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко.

За словами Анети Коварової, консульство Чехії в Ужгороді займатиметься питаннями біженців та надаватиме допомогу чеським організаціям і громадянам, які діють в Україні.

Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала у середу заявив, що кількість українських біженців у Чехії вже перевищила 300 тисяч. Близько 220 тисяч із них уже отримали спеціальну візу, яка дає право на тимчасове перебування в країні. Українські біженці отримують фінансову допомогу, житло та пільги від чеської держави, можуть також працювати без особливого дозволу.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *