За матеріалами СБУ тюремний строк отримав викладач вишу, який шпигував для фсб на Запоріжжі

За матеріалами СБУ тюремний строк отримав викладач вишу фото

За матеріалами Служби безпеки реальний термін ув’язнення отримав ще один інформатор фсб, який розвідував позиції Сил оборони на Запоріжжі.
Зловмисником виявився викладач місцевого вищого професійного училища.

Для збирання розвідувальної інформації він облаштував «спостережний пункт» на власній дачі, яка розташована у садовому товаристві поблизу південного фронту.
Звідти російський інформатор намагався виявити місця дислокації підрозділів ЗСУ, використовуючи бінокль та іншу оптику.
Також на велосипеді він об’їжджав прилеглу місцевість, де фіксував переміщення української військової техніки.

Співробітники СБУ затримали зловмисника у липні 2023 року під час його розвідувальної «вилазки».
Враховуючи співпрацю зі слідством, суд призначив інформатору фсб 9 років тюрми.
За даними слідства, ворожий поплічник підтримував комунікацію з окупантами через «зв’язкового». Ним виявився блогер прокремлівського Телеграм-каналу, який перебував у тимчасово окупованій частині регіону і працював на фсб.
Саме він дистанційно залучив викладача запорізького вишу до співпраці після того, як побачив його антиукраїнські коментарі в популярному месенджері.
На підставі матеріалів СБУ суд визнав зловмисника винним за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про рух, переміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану).
Розслідування проводили співробітники СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Інша інформація по місту Ужгород:

Закарпаття прощається з захисником: в Ужгороді поховають Бориса Тараненка
Ужгородські баскетболісти здобувають міжнародний змагальний досвід
За місяць 72 водії отримали штрафи за непристебнуті ремені на Закарпатті
На Закарпатті захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідпоріг
У Мукачеві шахрай виманив у подружжя пенсіонерів понад 1,1 млн гривень
Тимчасове призупинення водопостачання центральної частини міста 4 березня, в зв’язку з ремонтними ро...
Шафрани Березинка: у відомому дендропарку на Мукачівщині зацвіли перші крокуси
Закарпатська обласна лікарня: американські хірурги врятували кінцівки українським бійцям
«Вільхівці» припинили співпрацю з трьома гравцями
На Закарпатті оцифрують 15 дерев’яних церков XV–XIX століть
Перші класи Ужгорода: старт прийому заяв на 2026-2027 навчальний рік
Завтра, 3 березня, в Ужгороді попрощаються із захисником Микитою Шельдяєвим
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *